Мешканка Краматорського району контролювала діяльність селищної ради під час окупації

Контролювала діяльність працівників селищної ради під час окупації – заочно судитимуть мешканку Краматорського району

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно мешканки Краматорського району за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Спеціальним досудовим розслідуванням встановлено, що у серпні 2022 року жінка погодилась працювати на окупаційну владу РФ. Вона добровільно обійняла псевдопосаду заступниці голови «селищної ради смт Новоселівка адміністрації м. Красний Лиман ДНР».

До її обов’язків входило виконання організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій щодо загального керування радою і контролю за діяльністю її співробітників. Крім того, жінка приймала заяви від селян і здійснювала перепис місцевого населення.

Оскільки після звільнення смт Новоселівка українськими захисниками вона втекла разом із окупаційною адміністрацією, її оголошено у розшук.

Досудове розслідування здійснювалось ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Обвинуваченій загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.