меланома

Меланома: про ранню діагностику та профілактику розповідають лікарі з Краматорська

Меланома – злоякісне новоутворення, одне з найнебезпечніших серед усіх онкологічних захво-рювань шкіри. Хвороба найчастіше локалізується в шкірі, але може уражати й інші ділянки тіла, наприклад, сітківку ока, слизові оболонки рота, носа, періанальну та вульвовагінальну ділянки.

Про це повідомляє Краматорська районна філія ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ».

Ця хвороба має здатність швидко поширюватися через лімфу і кров майже в усі органи тіла. Метастази можуть формуватися в різних органах, зокрема лімфатичних вузлах, легенях, печінці, кістках і головному мозку.

Меланома може виникати не лише у місці, де є родимка, але й на шкірі, де її немає, маскуючись під новоутворену родимку, що виглядає незвично.

Перші симптоми меланоми: зміна наявної родимки; розвиток нового пігментного або незвичного на вигляд наросту на шкірі.

Варто пам’ятати, які зміни можуть відбуватися з родимками і як їх ідентифікувати:

1. Асиметрія. Коли форма половини родимки не відповідає іншій її половині.

2. Край. Межі родимки нерівні чи розмиті.

3. Окрас. На родимці присутні відтінки чорного, коричневого, ділянки білого, сірого, червоного або синього кольорів.

4. Розмір. Якщо перебільшує 6 мм або збільшився.

5. Динаміка. Якщо родимка змінюється за розміром, формою та кольором або вона росте на ділянці нормальної шкіри. Зона утворення пухлини може свербіти та кровоточити. Ураження шкіри меланомою зазвичай не спричиняє болю.

Ультрафіолетове випромінювання спричиняє великий ризик поширення меланоми. Для профілактики виникнення меланом уникайте сонця опівдні. Обмежуйте перебування на сонці з 10 до 16 вечора. Користуйтеся сонцезахисним кремом. Більше одягу — більше захисту. Обов’язково прикривайте свої руки та ноги. Прикривайте голову капелюхом. Не користуйтеся соляріями або лампами для штучної засмаги. Оглядайте свою шкіру частіше. Оглядайте своє тіло повністю, не пропускаючи жодних ділянок.