Мати полеглого воїна просить підписати петицію про присвоєння  синові звання Героя України

Олег Матяш служив у 80-й бригаді десантно-штурмових військ, був старшим солдатом. Захищав країну від ворога і брав участь в АТО, а потім боронив рідну землю вже під час повномасштабного вторгнення російської армії. 22-річний Олег Матяш загинув 3 березня 2022 року на Миколаївщині, виконуючи бойове завдання. Воїн разом з побратимами мужньо захищали свою країну, однак сили були не рівні.

Олег Матяш народився 24 листопада 1999 року на Полтавщині, згодом родина переїхала до Харківської області. У селі Старовірівка хлопець закінчив дев’ять класів. Далі навчався у коледжі та отримав професію тракториста. Працював водієм-експедитором на хлібзаводі вже у Куп’янську.

У дев’ятнадцять років пішов служити до лав ЗСУ, мріяв стати десантником. Був призваний у жовтні 2019 року Дворічанським військовим комісаріатом. Проходив строкову службу у 80-окремій десантно-штурмовій бригаді у Чернівцях на посаді старшого водія. Його позивний був “МЕТЕЛИК”.

У січні 2020 року підписав контракт та був направлений для подальшого несення служби в зону АТО (ООС) місто Станиця Луганська. Олег неодноразово ходив у розвідку. Врятував своїх побратимів, бо вчасно на бойовому чергуванні помітив просування ворожої групи, яка зайшла з тилу позицій. Разом з побратимами знешкодили ворога. Захисник отримав легку контузію, але продовжив сумлінно виконувати бойові завдання. Після АТО до повномаштабного вторгнення РФ продовжив нести службу за місцем дислокації військової частини.

У перші місяці великої війни протистояв ворогові на Миколаївщині, де їм разом з побратимами вдалося звільнити сім`ю з полону. Смертельне поранення отримав у селі Андрійчикове, був нерівний бій, ворожі сили перевищували за чисельністю у декілька разів.

Поховали військового у місті Обухів, що на Київщині, адже Куп’янськ тоді був окупований. Олегу Матяшу присвоїли звання – почесний громадянин міста Обухів.

Олег Матяш був нагороджений грамотою, нагрудний знак “За взірцевість у військовій службі третього ступеня”, Орденом “За мужність третього ступеня” (посмертно)

Мати полеглого воїна звертається до всіх і просить підписати петицію про присвоєння синові почесного звання Героя України (посмертно).

Ознайомитися та підписати петицію можна тут.