memento

Маріупольский театр реалізує українсько-французький проєкт «Memento»

Донецький академічний обласний драматичний театр (м. Маріуполь) у серпні 2022 року підписав Угоду про творчу співпрацю з французькою театральною компанією Compagnie Hors Jeu. Це стало початком для спільного, основною метою якого є розповідь про геноцид у сьому світі.

З 21 січня по 7 лютого 2023 року відбувся другий етап проєкту, що проходив неподалік французького міста Сен-Жуньян, в межах якого в.о. директора-художнього керівника театру Людмила Колосович взяла участь у театральній резиденції. Щоденні репетиції, акторські імпровізації, тренажі, майстер-класи з вокалу (українські пісні) та драматургії, вивчення історичних документів – все це проходило в атмосфері творчої співпраці та обміну мистецьким досвідом.

Результатом заключної третьої частини міжнародного проєкту буде створення нової постановки на тему геноциду українського народу під час повномасштабного вторгнення російської федерації 24.02.2022. У виставі візьмуть участі актори Донецького академічного обласного драматичного театру (м. Маріуполь) та французькі митці.

Прем’єра вистави «Memento» планується на 5 липня 2023 року у французькому муніципалітеті Беллак, а далі її показ буде продовжено в Україні.

За матеріалами управління культури і туризму облдержадміністрації