Маріупольський театр презентував дві вистави у Словаччині

На запрошення Союзу русинів-українців Словацької Республіки 15 березня 2023 року колектив Донецького академічного обласного драматичного театру (м. Маріуполь) підготував справжню театральну подію для глядачів Словаччини. Театр презентував дві вистави для місцевих жителів та сімей переселенців з України, які тимчасово мешкають у місті Кошиці.

Вистави йшли українською мовою із словацькими титрами.

Перша дитяча вистава – це казка «Качка» за п’єсою польської драматургині Марти Гушньовської, режисерки-постановниці, заслуженої артистки України Наталії Орєншікової. Чудовий проєкт, весела життєствердна постановка, яка розповідає, що сенсом життя є сім’я і, які б не були труднощі на шляху, разом можна подолати усі перешкоди. Багато хто із глядачів на «Качку» приїхав усією родиною не тільки з м. Кошиця, а й інших міст Словаччини.

Друга вистава «Крик нації» про життя і творчість українського поета, літературознавця, правозахисника з Донеччини Василя Стуса, якийбув яскравим прикладом боротьби, нескореності, незламності українського народу, закатованого радянським режимом.

«Крик нації» була першою прем’єрною виставою, яку представив театр глядачеві через чотири місяці після знищення театру в Маріуполі.

Для багатьох українців, особливо тих, хто через військову агресію рф змушений покинути Батьківщину та мешкати на чужині, особистість Василя Стуса — це символ боротьби за національну ідентичність, українську культуру та мову. У виставі поет кричить, як переповнена болем і стражданням його душа готова віддати життя за визволення своєї нації. І саме зараз Збройні сили України і весь народ піднялися проти агресії російського ворога з однією метою: жити як вільна, самостійна, а не поневолена рабська країна.

За матеріалами управління культури і туризму облдержадміністрації