“З початку повномасштабного вторгнення я сказав, що залишусь в Службі порятунку до останнього, бо хто, як не ми будемо рятувати людей та ліквідовувати наслідки ворожих обстрілів”, – Максим Романов, рятувальник рятувального відділення 30 державної пожежно-рятувальної частини 12 державного пожежно-рятувального загону Краматорська.
Про це повідомляє Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) у Донецькій області.
В Службі порятунку з 2010 року. Має нагороду нагрудний знак “За відвагу в службі” та Відзнаку Президента України «За оборону України».
Після строкової служби Максим вирішив для себе, що хоче пов’язати своє життя зі службою в ДСНС.
З початку повномасштабного вторгнення Максим Романов постійно виїжджає на численні виклики, під час яких доводиться працювати в екстремальних умовах та рятувати життя людей. “Нещодавно нам вдалося врятувати з 5 поверху палаючого будинку літню пару. Отримавши виклик про масштабну пожежу в житловому будинку ми одразу вирушили на місце події, де побачили, що полум’я з 4 поверху перейшло на 5-й та почала горіти покрівля п’ятиповерхового житлового будинку. Ми проводили евакуацію мешканців. На 5 поверсі були бабуся з дідусем, які відмовлялися покидати свою квартиру. На той час вже горів балкон, а у квартирі було повно диму. Нам все-таки вдалося їх вивести з небезпечної зони та врятувати від вогню”, – розповів рятувальник.
4 квітня 2023 року в селищі Городещине міста Краматорськ на одному зі ставків було частково зруйновано водоскидний шлюз, в результаті чого відбулося неконтрольоване скидання води та підтоплення поряд розташованих приватних житлових будинків і вулиць. Під час надзвичайної ситуації рятувальник разом із колегами евакуйовував мешканців приватного сектору, які опинилися в небезпеці через сильну повінь. Вони боролися проти сильної течії, допомагаючи людям, які не могли самостійно дістатися до безпечного місця. “Під час повені вода швидко прибувала, люди підіймалися на дахи будинків, не маючи можливості евакуюватися. За допомогою човна ми вивозили їх до безпечного місця. Тоді ми врятували жінку з донькою, онуком та їхнім маленьким цуциком. Вода сягала поясу, течія була надто сильною. Ми допомогли їм зібрати речі й безпечно евакуювали до автоцистерни, за допомогою якої перевезли їх на сушу. Дорогою помітили жінку, яка йшла по пояс у воді та плакала. На автоцистерні довезли її до дому, де двері були заблоковані водою, але нам вдалося їх відчинити. Всередині ми знайшли її чоловіка, який не міг самостійно вибратися через проблеми з ногами. Ми вивели його та доставили обох у безпечне місце. Цей день підкреслив важливість рішучості в моїй роботі, адже, попри складні умови та стрімку течію, нам вдалося врятувати людей від водяної стихії”, – поділився Максим Романов.
Рятувальник впевнений, що після початку повномасштабного вторгнення їх караул став більш дружнім. Вони часто проводять час разом та дружать сім’ями. Дружина та син Максима залишаються у Краматорську разом з ним, бо вважають, що сім’я має бути разом.
Вільний від роботи час Максим проводить з сім’єю, також полюбляє грати у футбол та рибалити.
“Мрію про те, щоб настав Мир!”, – Максим Романов.
Залиште коментар
Розгорнути ▼