Павло_Кириленко

Майно оформлене на родину: проти голови Антимонопольного комітету Павла Кириленко порушили справу

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та Національне антикорупційне бюро (НАБУ) розпочали кримінальне провадження щодо голови Антимонопольного комітету Павла Кириленка за статтями “незаконне збагачення” та “декларування недостовірної інформації”. Це сталося після того, як журналісти “Схем” (проєкт “Радіо Свобода”) оприлюднили розслідування, у якому йшлося, що родичі з боку дружини Кириленка придбали “елітне майно”, яке не відповідає їхнім заробіткам.

Цю інформацію Суспільному підтвердили у САП.

Прокурорами САП та детективами НАБУ за результатами опрацювання інформації оприлюдненої у журналістському розслідуванні програми розслідувань “Схеми”: Як родина ставленика Зеленського Кириленка “обросла” елітним майном на 70 млн грн під час війни” та “Голова АМКУ Кириленко не задекларував нерухомість та авто, якими користується він і його родина” до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22.03.2024 внесено відомості про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст. 366-2 та ст. 368-5 КК України”, — йдеться у повідомленні.

У САП також зазначили, що досудове розслідування здійснюється детективами НАБУ і наголосили, що голова АМКУ Кириленко станом на день надходження запиту не є підозрюваним або обвинуваченим у кримінальних провадженнях, процесуальне керівництво в яких здійснюється прокурорами САП.

21 березня журналісти-розслідувачі “Схем” опублікували матеріал, у якому йшлося, що у родичів голови Антимонопольного комітету України Павла Кириленка є “елітне майно” на 70 мільйонів гривень. Це, зокрема, будинок у Київській області, апартаменти в Ужгороді та незадеклароване житло у столиці.

Що відомо про Павла Кириленка

Павло Кириленко керував Донецькою обласною військовою адміністрацією понад чотири роки — з літа 2019-го. Перед тим він був на посаді військового прокурора Ужгородського гарнізону Західного регіону.

Раніше Pro100media повідомляло, що зареєстроване місце проживання Павла Кириленка у Львові, фактично – зараз він мешкає у Києві. Він має дружину Аллу та двох дітей – сина Олександра та доньку Агнію. З 2009 року Алла Кириленко володіє 1% квартири у тимчасово окупованій Горлівці, площею 93 квадратних метри. Також там вона має гараж та земельну ділянку.

У Києві родина мешкає у орендованій квартирі, площею 136 квадратних метри. Додамо, що цю квартиру вони орендують ще з 2019 року. А от власне житло Кириленки мають у Львові. Квартира площею 65 квадратних метри зареєстрована на Павла, Аллу та сина Олександра.

У родини немає жодного зареєстрованого автомобіля чи цінних паперів або активів. У декларації за 2019 рік Павло Кириленко вказував володіння автомобілем BMW 528i, 2015-го року випуску. У деклараціях за наступні роки авто більше не фігурує.

У зареєстрованих доходах вказана заробітна плата Павла Кириленка в ОДА – 681 тисяча гривень. Стільки ж прибутку має його дружина від підприємницької діяльності. Від якої саме, не вказано.

Також Алла Кириленко отримала у 2021 році 10 тисяч гривень у вигляді соціальних виплат від Департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради. У грошових активах, вказаних родиною, 55 тисяч доларів, якими вони не користуються. Щодо коштів у національній валюті, то разом Павло та Алла Кириленки мають більше 330 тисяч.