Майбутнє вже тут: Київський STEM-фестиваль об’єднав дітей України навколо LEGO і робототехніки

У Києві 15 і 16 червня проходив всеукраїнський STEM-фестиваль ROBOTICA+ROBOFIRST 2024, в якому брали участь діти й підлітки з усіх куточків нашої країни. На фестивалі були зібрані команди дітей, які змагалися між собою в різноманітних конкурсах. За перемоги діток нагороджували різноманітними наборами LEGO. Окрім того, для інших дітей були спеціально облаштовані місця, де вони могли з кубиків LEGO втілити в життя будь-яку свою ідею. Цей фестиваль показує, що навіть звичайні іграшки також можуть застосовуватися як щось серйозне.

Важливим і центровим об’єктом на цьому фестивалі став драматичний театр з Маріуполя, який був зроблений цілком з LEGO. Автором цього об’єкта був Максим Мітякін зі спільноти “UkrBricks” (спільнота дорослих любителів і колекціонерів LEGO). Максим розповів, що ця будівля входить до проекту “Міні-місто”, яким керує його товариш з Миколаєва, Олександр Єрмолаєв. Проект “Міні-місто” займається відновленням моделей будівель з LEGO, які були знищені окупантами. Максиму сподобався проект “Міні-місто”, і тому він вирішив взяти на себе відповідальність відбудувати драматичний театр у Маріуполі, який був знищений у березні 2022 року під час бомбардування міста.

Максим розповів, що він родом з Мелітополя, і цей театр – це проблема, яка його стосується, а проект “Міні-місто” допомагає йому відчути щось рідне. На сайті проекту можна подивитися, яка будівля була відбудована з LEGO у вашій області.

Окрім численних конкурсів та виставок, учасники фестивалю мали змогу взяти участь у майстер-класах, де їх навчали основам програмування роботів та створення інженерних конструкцій з LEGO. Це допомагало дітям розвивати свої навички в STEM-галузях (наука, технології, інженерія та математика).

Фестиваль ROBOTICA+ROBOFIRST 2024 зібрав багато позитивних відгуків від учасників і глядачів. Батьки відзначали, що такі заходи надихають дітей на нові досягнення та відкриття в світі технологій і науки.