Ліки від нецукрового діабету можна отримати безоплатно

В програму реімбурсації “Доступні ліки” входять чотири торгові назви десмопресину, який призначають при нецукровому діабеті. Всі ліки для лікування нецукрового діабету можна отримати безоплатно.

Щоб почати отримувати ліки безоплатно потрібно:

Звернутися до ендокринолога.

Лікар створить план лікування з інформацією про дозування препарату та внесе його в Електронну систему охорони здоров’я. Ендокринолог також випише перший електронний рецепт на “Доступні ліки”

Звертаємо увагу, що на час війни лікар може виписати як електронний так і паперовий рецепт – він так само дійсний в аптеці.

З рецептом можна звернутися в будь-яку аптеку, незалежно від місця реєстрації. Головна умова – наявність договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою “Доступні ліки”.

Пам’ятайте: термін дії рецепту становить 30 днів з дати виписування.

Покажіть рецепт працівнику аптеки. Аптекар запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину. А також повідомить, який препарат повністю безоплатний, а за який потрібно доплатити. Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ.

За другим і подальшими рецептами можна звертатися до сімейного лікаря. Лікар випише рецепт на основі плану лікування, який вже створив ендокринолог. Вимушені переселенці можуть звертатися до будь-якого лікаря первинки – декларація необов’язкова.

Знайти найближчу аптеку з договором із НСЗУ можна:

– через дашборд на сайті НСЗ: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map. На 2-й сторінці в меню зліва оберіть область або ваш населений пункт та потрібний напрямок програми реімбурсації.

– зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

– через чат-бот «Спитай Гриця» https://t.me/SpytaiGrytsia_bot.