Лікування раку

Лікування раку: скільки грошей виділили та які медичні послуги можна отримати безоплатно на Донеччині

Щороку 4 лютого відзначають Всесвітній день боротьби проти раку. Як виявляють та яку безоплатну медичну допомогу надають онкохворим у лікарнях Донеччини й скільки грошей на це передбачено у 2024 році Суспільному Донбас розказали в пресслужбі Національної служби здоров’я України.

За інформацією НСЗУ, на Донеччині у 2023 році безоплатне лікування онкології отримали 2 129 пацієнтів.

“Усі види медичної допомоги для пацієнтів з онкологією є безоплатними, адже їх покриває Програма медичних гарантій. Серед послуг – діагностика, лікування включно з ліками, а також подальша реабілітація та паліативна допомога”, – розказали у службі.

В НСЗУ зазначили, що у 2024 році на лікування онкозахворювань в Україні передбачили понад 6 мільярдів 300 мільйонів гривень, а на раннє виявлення хвороби — 682 мільйони.

Кожен медичний заклад, який уклав договір з НСЗУ незалежно від форми власності, у 2024 році отримає кошти за кожного пацієнта:

  • хімієтерапія дорослих – майже 36 тис. грн, дітей – понад 130 тис.;
  • радіологічна терапія – понад 51 тис. грн;
  • лікування онкогематологічних захворювань у дорослих – понад 61 тис., у дітей – майже 224 тис.

Де на Донеччині можна пройти обстеження

Аби пройти обстеження та виявити онкозахворювання, необхідно звернутись до сімейного лікаря. Він створить електронне направлення на необхідні аналізи та обстеження.

Як розказали НСЗУ, для діагностики раку в Програмі медичних гарантій є шість досліджень:

  • мамографія, має бути регулярною для людей після 40 років;
  • колоноскопія, має бути регулярною для людей після 40 років;
  • гастроскопія, має бути регулярною для людей після 50 років;
  • бронхоскопія, має бути регулярною для людей після 50 років;
  • цистоскопія має бути регулярною для людей після 50 років;
  • гістероскопія, має бути регулярною для людей після 50 років;

“У 2023 році за Програмою медичних гарантій у Донецькій області мамографію зробили 3 482 пацієнтки, гістероскопію – 412 пацієнтів, гастроскопію – 3 715, колоноскопію – 1 401, цистоскопію – 154, бронхоскопію – 128”, – розказали в НСЗУ.

За інформацією, яка розміщення на дашборді НСЗУ, станом початок лютого 2024 року мамографію на Донеччині можна безоплатно можна пройти у приватному лікувально-діагностичному центрі, який знаходяться у Слов’янську.

Гістероскопію та цистоскопію можна зробити лише у Покровську у приватного лікаря.

Колоноскопію безоплатно на Донеччині роблять лише у Слов’янську (в тому ж приватному медцентрі) та приватний лікар у Селидовому.

Дізнатися назви, аби звернутися, можна за посиланням — на дашборді НСЗУ.

В НСЗУ наголосили, що людина самостійно може обирати медичні заклади для діагностики та лікування онкозахворювань не залежно від місця проживання чи реєстрації.

Лікування онкології на Донеччині

Як розказали в НСЗУ, лікування онкохворих в стаціонарі також покривається Програмою медичних гарантій. Вона охоплює хіміо- та радіологічну терапії, хірургічне втручання. При цьому безплатними також є лабораторні дослідження, ліки, медичні вироби, витратні матеріали, інтенсивна терапія, киснева підтримка, знеболення та анестезія.

У 2023 році хімієтерапію на Донеччині отримали 1 872 хворих, а радіотерапію – 483 хворих.

Також хворі на рак можуть безоплатно отримувати ліки:

За інформацією Головного управління статистики у Донецькій області, у 2021 році (найсвіжіші дані, які оприлюднені – ред.) на Донеччині від онкології померли 4 492 людини.