Nadiya Koshei, aged 66, has her vitals checked by MSF medical staff, Iryna Skochko and Iryna Doroshenko during a mobile clinic in Donetsk region, Ukraine.

“Лікарі без кордонів” відновлюють у Донецькій області роботу мобільних клінік, які закрили після обстрілу Покровська

Міжнародна організація “Лікарі без кордонів” повідомила, що ухвалила рішення відновити роботу мобільних клінік, де надають медичну допомогу, в Донецькій області. Працювати припинили після того, як 5 квітня у місті Покровськ їхній офіс був зруйнований російським обстрілом і дістав травму охоронець.

“Після нещодавнього обстрілу Покровська російськими військами, внаслідок якого постраждали цивільні і був зруйнований наш офіс, ми тимчасово призупинили певну діяльність у регіоні. “Лікарі без кордонів” відновлюють роботу мобільних клінік на Донеччині”, — йдеться у повідомленні на сторінці організації у Facebook.

Там зауважили, що не надавали лише певні види медичної допомоги. Бригади швидкої невідкладної допомоги продовжували працювати.

“Лікарі без кордонів” також продовжують підтримувати лікарні Донецької області: у відділеннях реанімації та інтенсивної терапії, коли надходить велика кількість поранених, разом зі штатними лікарями працюють медики організації.

Крім того, проводять тренінги, зокрема у лікарнях Костянтинівки, Краматорська.

Мобільні клініки працюють у населених пунктах Донеччини, де не вистачає медиків чи їх немає взагалі — це понад пів сотні громад, що межують з лінією фронту чи деокуповані. За 2023 рік “Лікарі без кордонів” у такий спосіб змогли охопити допомогою понад сорок тисяч пацієнтів.