“Лікарі без кордонів” призупиняють діяльність на Донеччині після обстрілу офісу у Покровську: травму дістав охоронець

Міжнародна організація “Лікарі без кордонів”  заявила, що призупиняє діяльність на території Донецької області після того, як 5 квітня у місті Покровськ їхній офіс зруйнований російським обстрілом і дістав травму охоронець.

Про це повідомили у пресслужбі організації.

“Лікарі без кордонів” рішуче засуджують ракетну атаку на наш офіс у Покровську Донецької області. Будівлю було повністю зруйновано, п’ятеро людей отримали поранення, у тому числі охоронець організації. Внаслідок цього “Лікарі без кордонів” змушені тимчасово призупинити свою медичну гуманітарну діяльність на Донеччині, окрім надання невідкладної та швидкої допомоги”.

Офіс організації “Лікарі без кордонів” зруйнований обстрілом 5 квітня, Покровськ, Донецька область. Фото надала пресслужба організації “Лікарі без кордонів”

Головний координатор з надзвичайних ситуацій “Лікарів без кордонів” в Україні Вінченцо Порпілья, як йдеться у релізі, назвав обстріл “актом насильства проти гуманітарної організації”.

“Атаки на будь-який заклад, де працює гуманітарний персонал, не лише загрожують безпеці наших колег, але й перешкоджають наданню допомоги тим, хто її потребує”, — цитує його слова пресслужба.

Вдень, після обстрілу, пресслужба писала, що “колеги не зазнали ушкоджень”, згодом стало відомо, що серед поранених — співробітник служби безпеки “Лікарів без кордонів” Едуард Марченко. Чоловік, додали у пресслужбі, перебував в офісі.

“Я був у вітальні, коли мене вибухом підняло і кинуло на землю, наче хвилею”, — цитують Едуарда Марченко в пресслужбі.

Зруйнований внаслідок обстрілу офіс міжнародної організації “Лікарі без кордонів” у Покровську. Суспільне Донбас/Андрій Резніков

У чоловіка діагностували забій та закриту черепно-мозкову травму, йому надали медичну допомогу, він одужує, розповіли в організації.

Офіс “Лікарів без кордонів” у Покровську був також аптекою і логістичним центром для обладнання та автомобілів.

“Лікарі без кордонів” надають медичну та психологічну допомогу через мобільні клініки, які обслуговують понад 100 населених пунктів, де доступ до медичних установ ускладнений через бойові дії і нестачу медичних працівників. Крім того, організація має 15 машин швидкої допомоги, якими допомагає евакуювати поранених після обстрілів в Донецькій та інших областях.

Роботу в інших регіонах, додали у пресслужбі, організація продовжить.