Цьогоріч краматорський “Клуб “Краєзнавець” святкує своє 25-річчя. За вагомий внесок у патріотичне виховання начальник МВА Олександр Гончаренко відзначив краєзнавців подякою. Керівник Клубу Володимир Коцаренко у дописі на своїй сторінці у Фейсбуці написав, що попри велику війну, краєзнавці міста продовжують свою роботу та подякував за те, що їхні зусилля відзначає влада та суспільство.
“Жахлива війна нахабно і болісно втрутилася в життя кожного одноклубника: хтось покинув рідне місто, хтось залишив його, а потім повернувся через життєві обставини… Але знаю одне: я та мої колеги невпинно виконували і виконуємо пошукову і дослідницьку роботу, ми продовжуємо нею займатись заради відродження забутих сторінок нашої історїї, в імʼя збереження звʼязку між минулим і сучасним у памʼяті дорогих нам земляків”, – написав голова Краматорської міської громадської організації “Клуб “Краєзнавець” Володимр Коцаренко.
Володимр Коцаренко пригадав, як все починалося у далекому 1998 році. Це була кропітка робота: зібрати нечисленні видання та публікації у місцевій пресі та зробити картотеку.
“Клуб Краєзнавець народився 1998 року за спільної угоди і взаємодовіри між автором цих рядків і завідуючою бібліотеки ім. Володимира Маяковського для дорослих Валентиною Шкарупою. Клуб було започатковано в географічному центрі міста – в селищі Новий Світ, яке виникло на початку 30-х рр. минулого століття, коли його перші три з половиною вулиці були населені вихідцями зі Старої Петрівки. Серед них тоді були також кілька інженерів заводу КДММЗ. На той час вже існувала Нова Петрівка (забудівля по обидва боки сучасної вул. Аероклубної). Засноване поселення отримало назву Новий Світ – від якогось романтика, який начитався книжок про відкриття Америки. (Бо зовнішнього освітлення в ньому не існувало ще й 1936 року.)», – написав Володимир Коцаренко у Фейсбуці.
На сторінці Клубу краєзнавці діляться цікавою інформаціє зі своїх досліджень та знахідок. Ось одне з останніх.
“Територія сучасного Краматорська була вже реально заселена у др. пол. XVIII ст. Одним із ініціаторів і землевласників був полковий хорунжий Ізюмського козацького полку Степан Адамов. Він мав дружину Килину. Було у них 5-ро дітей, серед яких – одна донька. Степан Юрійович помер 1771 року…
На території Краматорська, в місцині сучасної Біленької, в різні періоди землею володіла мати і два сини Адамови.
Вже зібрано багато інформації про цей рід, про їх маєтності та різні події життя. Відомо, хто вони були, звідки походили предки. Яким було їх справжнє прізвище… Але саме вчора, у передостанній день мого архівного 2023 року, трапилось несподіване відкриття. Воно засмутило…
Була у Адамових таємниця, про яку вперто мовчали всі документи XVIII-XIX ст. ст. Та все ж…». Читати повністю тут.
Залиште коментар
Розгорнути ▼