Краєзнавець Володимир Коцаренко поділився архівними світлинами будинку по вулиці Марата у Краматорську

Керівник краматорського клубу “Краєзнавець” Володимир Коцаренко опублікував у Фейсбуці архівні світлини будинку по вул. Марата, який зазнав ворожого обстрілу 1 лютого.

Володимир Коцаренко вірить, що настане день, коли будинок буде відновлено, а на ньому встановлять меморіальну дошку з іменами тих, хто не дожив до Перемоги.

“Вул. Марата, 13. Будинок на вулиці, яку в Краматорську знає кожен… Рідний і знайомий з дитинства куточок для багатьох поколінь мешканців Соцміста. Після 1 лютого 2023 це місце – рідне всім…

Бо внаслідок агресії з боку північного сусіда сталася трагедія: загинули і травмовані люди – наші співгромадяни. Зруйновані вщент – стіни, оселі, втрачені дорогі серцю мешканців сімейні фотографії… Зруйновано житло. Зруйновано куточки затишку для їх душ.

Зруйновано, але не знищено пам’ять…

Ми молимо Господа, щоб нагородив Україну і її народ уже заслуженою і гідною перемогою. А тоді…

Сьогодні на моє запитання щодо подальшої долі буд. N 13 по вул. Марата Олександр Гончаренкро дав сувору, але об’єктивну і оптимістичну відповідь: “Після війни відтворюватимемо в початковому вигляді. Будинок ремонту не підлягає”.

Я вірю Олександру Васильовичу. Як вірю і в те, що настане день, і на стіні нового будинку буде встановлено меморіальну дошку з іменами тих його мешканців, які не побачать на власні очі салют на честь Перемоги України у справедливій війні за своє право на демократичне і цивілізоване існування”.