На початку осені керівництво «Краматорського водоканалу» зверталося до жителів міста з проханням сплатити борги за надані послуги. Журналісти “PRO100MEDIA” надіслали запит комунальному підприємству, щоб дізнатися яка ситуація з боргами натепер.
У відповіді на запит зазначено, що борг краматорців складає 197 млн. 760 тис. грн. станом на 1 жовтня. Таку суму заборгували 45 тисяч абонентів.
Цьогоріч підприємство відновило роботу по стягненню заборгованості у судовому порядку. “У жовтні поточного року вже направлено до суду 100 заяв про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення на загальну суму боргу 772, 0 тис. грн. і кількість таких позовів буде зростати щомісяця”, – йдеться у листі-відповіді комунального підприємства.
Упродовж поточного року деякі споживачі змогли погасити частину своїх заборгованостей перед “Краматорським водоканалом” на суму 2 млн. 453 тис. 400 грн. Незважаючи на це, борг жителів залишається чималим. Керівництво організації пропонує укласти договір реструктуризації, що передбачає відстрочення виплат боргу на тривалий термін.
Для цього необхідно звернутись із заявою до пунктів прийому споживачів, також взяти паспорт та ідентифікаційний код. Більше інформації на сайті підприємства.
Станом на 1 листопада було оформлено 212 договорів-реструктуризації на суму боргу 2 млн. 356 тис. 900 грн.
Заборгованость “Краматорському водоканалу” суттєво впливає на фінансову стабільність підприємства. Через відсутність коштів водоканал має складнощі з вчасною оплатою електроенергії, придбанням реагентів та покупкою необхідної води для подальшого очищення на фільтрувальних станціях.
“Відсутність обігових коштів не дає можливості швидко реагувати на постійне виникнення аварійних ситуацій на водопровідних мережах через гідроудари, які виникають внаслідок бомбардувань та ракетних ударів, в умовах зростання цін на паливно-мастильні матеріали”, – повідомляє підприємство. Також комунальники зазначають, що борги негативно позначаються на оплаті праці співробітникам.
Спочатку закликали евакуюватися, люди налякані в більшості так і зробили, хто за кордон, хто по території України, витративши останні кошти на житло в інших регіонах повернулися, роботи не має, ВПО також скоро не буде, питання де брати кошти шоб платити, крім того житловий фонд також постраждав від війни, але нарахування здійснюються по середньому, навіть коли ніхто не живе в квартирі чи будинку, чи взагалі житло не придатне для проживання. Всі говорять Краматорськ прифронтове місто, а рахують як до війни, де державні дотації для водоканалу, чому не звільнити мешканців від сплати комунальних платежів під час венного стану, чи у нас все добре уже, перемога, мир, заводи працюють.