Донецька область – лідер за кількістю об’єктів, внесених у державний реєстр пошкодженого і знищеного в результаті збройної агресії РФ майна. Ідеться про понад 54 тисяч об‘єктів. Найбільше – в Краматорській та Бахмутській громадах, найменше – у Старомлинівській та Званівській.
Про це повідомляє Антикризовий медіа центр.
Донеччина також входить до п‘ятірки українських областей, які лідирують за сумою виплат компенсації по програмі «єВідновлення». Про це повідомила голова комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк.
За її словами, станом на сьогодні мешканцям області вже виплатили 159 млн гривень компенсації по програмі «єВідновлення».
«Від жителів Донеччини сьогодні отримано 3917 заяв на компенсацію, причому по 1894 заявам погоджено виплату. Найбільше подали заяв у Слов‘янській і Краматорській громадах. Найменше – у Білозерський, Гродівський та Мирноградській громадах», – пояснила Шуляк.
Вона підкреслила, що Донеччина лідирує за кількістю об‘єктів, які внесені у РПЗМ також через те, що воєнні дії на території Донеччини ведуться з 2014 року. Тож громадян, чиє житло постраждало від наслідків ворожої агресії з боку рф, тут надзвичайно багато. При цьому вносити їхнє житло у РПЗМ надзвичайно важливо. Ці дані використовуватимуться, коли Україна буде обраховувати розмір репарацій від агресора після перемоги України.
«Ми бачимо також позитивну динаміку і щодо подання заяв не лише на пошкоджене житло на Донеччині, але і на знищене. Так, з 1 листопада 2023 року, коли розпочався цей етап «єВідновлення», мешканці Донеччини подали 321 заяву на компенсацію за знищене житло. І процент їх відпрацювання по деяким громадам надзвичайно високий, зокрема у Новогродівській та Селидівській громадах відпрацювали 100% заяв, а в Дружківській – 83% заяв.
Загалом по Україні процент відпрацьованих заяв складає приблизно 20%», – зауважила Шуляк. За її словами, за результатами розгляду заяв вже сформовано перші 50 житлових сертифікатів, які мешканці Донеччини обміняють на нове житло. Причому якщо це буде квартира, а не відбудова приватного будинку, то громадяни зможуть її отримати не лише у Донецькій області, а у будь-якому населеному пункті України.
Шуляк також зазначила, що на Донеччині кількість жителів, які подаватимуть заяви на компенсацію по програмі «єВідновлення», невдовзі може зрости. Парламент працює над тим, щоб запустити етап «єВідновлення» для громадян, чиє житло розташоване на територіях, які були тимчасово окуповані протягом 2022 року, територій, розташованих в районі проведення воєнних дій або територій, які перебувають в оточенні.
«Наразі ми фіксуємо тисячі заявок з таких міст, як Маріуполь, Бахмут. Зараз є всі технічні можливості підтверджувати пошкодження житла завдяки супутниковим знімкам і іншим технічним можливостям», – наголосила нардеп.
Залиште коментар
Розгорнути ▼