Протягом восьми років 17-річний Ярослав Шишмило грав у Minecraft. Нещодавно в юнака з`явилось нове захоплення – будувати в улюбленій грі. Спочатку створював нереальні міста, блукаючи незнайомими вулицями, хлопцеві дуже захотілось додому. Він був змушений залишити рідне місто через повномасштабне вторгнення у березіні 2022 року. Тож виникла ідея – побудувати Краматорськ у грі, щоб відвідувати рідні місця у будь-який час, розповів журналістам “Pro100Media” Ярослав.
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/423105990_415781267639946_4053355083884636442_n-576x1024.jpg)
“Дуже сумував за рідним домом, дуже захотілось погуляти по Краматорську, побачив, що гугл-карт майже немає. Єдине, що прийшло в голову – спробувати побудувати за фотографіями, відновити місто у грі”, – поділився Ярослав Шишмило.
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/423147397_700029955618608_4351402589186069475_n-1024x576.jpg)
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/423766417_383427180957209_14513445800238710_n-1-1024x576.jpg)
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/423944117_408518578209319_7307478196493521228_n-1024x576.jpg)
Інформації в інтернеті було обмаль, тож Ярослав знайшов проєкт Краматорська на одному з міських сайтів. Відтворити точну копію міста у грі неможливо, тому хлопець додав і своє бачення архітектури.
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/426819117_291803773603861_6629432538440448178_n-1024x576.jpg)
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/423737727_917238996800701_4854154731179080558_n-1024x576.jpg)
“Я це більше б назвав, Краматорськ моєї мрії, ніж справжній Краматорськ. Якщо говорити про фонтан, то я брав саме з проєкту, яким він міг би бути і там трішки додавав фасади будівель, змінював колір будівель, невеличкий торговельний центр я додав, а так більше нічого свого не додавав”, – пояснив Ярослав
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/423903805_6675292309252589_3089232822525373580_n-1024x491.jpg)
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/423903837_297532416304049_5857748375803923935_n-1024x491.jpg)
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/426748716_1111193206561478_4680390860230810795_n-1024x576.jpg)
Перше місто, яке відтворив у грі хлопець, називалось Яріковськ. Створив його близко двох років тому.
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/423105629_420759623847579_3903509364118237990_n-1024x576.jpg)
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/423105821_375826965156269_7496249516932067880_n-1024x576.jpg)
Захоплення сина підтримує його мама. Каже – головне, щоб йому подобалось.
“Я завжди підтримую своїх дітей у всіх починаннях. Сину подобається – подобається і мені. Завжди показує, що робить і я вгадую, де це знаходиться. Мені подобається школа, де навчаються мої діти і площа Миру”, – розповіла Олеся Шишмило, мама Ярослава.
Ярослав закінчив ЗОШ №5. Рідний навчальний заклад він теж відтворив у віртуальному просторі.
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/426742357_1104943373879192_511987714774146179_n-1-1024x576.jpg)
За час віликої війни Краматорськ десятки разів опинявся під ворожим вогнем. Будинок у якому мешкав Ярослав двічі обстріляли ворожі війська. Його житло не придатне для проживання.
“Воно не повністю зруйноване, але не у дуже гарному стані. Під`їзд, де була моя квартира, зазнав найбільше руйнувань”, – ділиться спогадами хлопець
Нині юнак живе у Словаччині та вчиться у технічному університеті, опановує професію інженера програмного забезпечення. Краматорець і надалі продовжуватиме займатися “віртуальним” будівництвом. Найближчим часом планує створити у Minecraft ще два добре знайомі йому міста – Дружківку та Маріуполь.
А можна будь ласка контакти Ярослава?