“Краматорськ моєї мрії”: як 17-річний юнак створив рідне місто у грі Minecraft

Протягом восьми років 17-річний Ярослав Шишмило грав у Minecraft. Нещодавно в юнака з`явилось нове захоплення – будувати в улюбленій грі. Спочатку створював нереальні міста, блукаючи незнайомими вулицями, хлопцеві дуже захотілось додому. Він був змушений залишити рідне місто через повномасштабне вторгнення у березіні 2022 року. Тож виникла ідея – побудувати Краматорськ у грі, щоб відвідувати рідні місця у будь-який час, розповів журналістам “Pro100Media” Ярослав.

“Дуже сумував за рідним домом, дуже захотілось погуляти по Краматорську, побачив, що гугл-карт майже немає. Єдине, що прийшло в голову – спробувати побудувати за фотографіями, відновити місто у грі”, – поділився Ярослав Шишмило.

Інформації в інтернеті було обмаль, тож Ярослав знайшов проєкт Краматорська на одному з міських сайтів. Відтворити точну копію міста у грі неможливо, тому хлопець додав і своє бачення архітектури.

“Я це більше б назвав, Краматорськ моєї мрії, ніж справжній Краматорськ. Якщо говорити про фонтан, то я брав саме з проєкту, яким він міг би бути і там трішки додавав фасади будівель, змінював колір будівель, невеличкий торговельний центр я додав, а так більше нічого свого не додавав”, – пояснив Ярослав

Перше місто, яке відтворив у грі хлопець, називалось Яріковськ. Створив його близко двох років тому.

Захоплення сина підтримує його мама. Каже – головне, щоб йому подобалось.

“Я завжди підтримую своїх дітей у всіх починаннях. Сину подобається – подобається і мені. Завжди показує, що робить і я вгадую, де це знаходиться. Мені подобається школа, де навчаються мої діти і площа Миру”, – розповіла Олеся Шишмило, мама Ярослава.

Ярослав закінчив ЗОШ №5. Рідний навчальний заклад він теж відтворив у віртуальному просторі.

За час віликої війни Краматорськ десятки разів опинявся під ворожим вогнем. Будинок у якому мешкав Ярослав двічі обстріляли ворожі війська. Його житло не придатне для проживання.

“Воно не повністю зруйноване, але не у дуже гарному стані. Під`їзд, де була моя квартира, зазнав найбільше руйнувань”, – ділиться спогадами хлопець

Нині юнак живе у Словаччині та вчиться у технічному університеті, опановує професію інженера програмного забезпечення. Краматорець і надалі продовжуватиме займатися “віртуальним” будівництвом. Найближчим часом планує створити у Minecraft ще два добре знайомі йому міста – Дружківку та Маріуполь.