Конфлікт у краматорському ОСББ: мешканка будинку скаржиться, що їй забороняють користуватися ліфтом

До редакції «PRO100MEDIA» написала жителька Краматорська. 74-річна пенсіонерка мешкає по вулиці Сіверська 25/135. У неї виник конфлікт з головою ОСББ «Україна». За словами жінки голова об’єднання співвласників будинків забороняє їй користуватися ліфтом через несплату комунальних послуг.

«Голова ОСББ поставила електронні замки на ліфт і я інвалід другої групи, після трьох інсультів, після операції на хребті, змушена ходити на 7 поверх,  ще не один раз. Вона сказала: поки не заплатите  борг за півтора року, а мене півтора року у Краматорську не було. Вимагає оплату до 1 жовтня, порушуючи закон України №2256-IX від 12 травня 2022 і постанову №206 від 5.03.2022 Кабінету Міністрів, де йдеться, що до закінчення воєнного стану заборонено призупинення/зупинка надання житлово-комунальних послуг населенню у разі несплати або неповної сплати», – йдеться у зверненні мешканки будинку.

Наразі борг складає 5500 грн. за 20 місяців. Дійти згоди не виходить, жінка викликала поліцію. Нині тимчасово мешкає у рідних адже не в змозі щодня підніматися на 7-й поверх.

Журналісти «PRO100MEDIA» поспілкувалися з іншою стороною конфлікту.  Голова ОСББ «Україна» Ірина пояснила нам свої дії.

«5500 тис. грн. це взагалі членські внески. У неї був борг понад 6 тисяч гривень, їй зробили перерахунок, вилучили те, що за ліфти. У неї є борги, взагалі не сплачувала за обслуговування будинку. У військовий час у минулому році і у цьому році ми робили дах, запустили газ у штатному режимі, як підприємство ми все для дому робили. 1 вересня у нас були збори, люди вирішили, що вони сплачують членські внески і вирішили зробити перерахунок за ліфти і вилучити ці суми, а інші кошти реструктуризація і зробити на ліфти ось такі установки, щоб людина зрозуміла, вона сплачує поступово борги, їй видається чіп. Мешканці задоволені, що все порівну. У нас є мешканці з боргами, розписки пишуть. Це послуга за яку потрібно сплачувати, а людина сказала, що сплачувати не буде», – говорить голова правління ОСББ Ірина.

У міськраді нам повідомили, що у такі конфлікти не втручаються, адже це власність співвласників будинку.

Як бути у такій ситуації краматорцям, за роз`ясненнями ми звернулись до юриста. Відповідь у наступних матеріалах «PRO100MEDIA».