тюрма

Комунальник із Краматорська передавав росіянам координати систем Himars та отримав 8 років тюрми

Уродженця Краматорська засудили за передачу окупаційним військам інформації про розміщення систем Himars та “Оса”. Через месенджер комунальник також поширював інформацію про військових ЗСУ та їхні укріплення. Засуджений визнав свою провину та отримав 8 років ув’язнення.

Про це журналісти Вільного радіо дізналися з вироку в Єдиному державному реєстрі судових рішень. Крім того, на сайті “Судова влада” розміщене ім’я засудженого — Віталій Заворотній. 

Відомо, що Віталій народився в Краматорську та працював оператором водозахисних споруд КП “Вода Донбасу”. Також чоловік має інвалідність другої групи. 

Зі свого мобільного телефона через телеграм чоловік пересилав іншій людині, яка також фігурує в досудовому розслідуванні, інформацію про місця розташування та маршрути підрозділів ЗСУ в Слов’янську. Надалі, зазначається у вироку суду, цю інформацію отримували росіяни. 

Упродовж січня — березня 2023 року комунальник поширив локації розташування української військової техніки, зокрема РСЗВ “Himars” та “Оса”. Ця інформація була секретною: її не розміщували у відкритому доступі Генштаб або інші уповноважені держоргани, зазначають у суді. 

Під час судового засідання Віталій Заворотній визнав свою вину в повному обсязі та погодився свідчити. За щире каяття чоловік отримав пом’якшення вироку. 

“Критично поставився до вчиненого та пояснив, що дійсно засуджує свій вчинок, визнає його антигромадський характер і готовий нести відповідальність”, — зазначається у вироку комунальнику. 

Віталія Заворотнього засудили до 8 років позбавлення волі за несанкціоноване поширення інформації про розташування ЗСУ (ст. 114-2 КК України). 

Крім того, суд зобов’язав чоловіка покрити витрати за слідчі дії та експертизи — близько 18 200 гривень. Також його мобільний телефон конфіскували на користь держави.