Коксохіміки з Донеччини допомогли відновити роботу турецького метзаводу після землетрусу

Ветерани Авдіївського коксохімічного заводу Групи Метінвест і ДП «Коксохімстанція» допомогли турецьким колегам повернути до роботи коксохімічне крило металургійного комбінату «Ісдемір», який зупинився внаслідок підземних поштовхів. Загалом землетрус у Туреччині паралізував третину потужностей з виробництва сталі.

Про це повідомляє “Metinvest Media”.

Металургійний комбінат «Ісдемір» – один із турецьких металургійних комбінатів, що зазнав пошкоджень унаслідок підземних поштовхів. На підприємстві зупинилося коксохімічне крило. Відновити функціонування критичного ресурсу турецьким спеціалістам самостійно не вдавалося. На допомогу прийшли спеціалісти з України. Реанімувати підприємство після зупинки у розпал війни на Донбасі раніше вдалося співробітникам АКХЗ. Пам’ятаючи про унікальний досвіт українських колег, керівництво «Ісдеміру» звернулося по допомогу до колишнього гендиректора Авдіївського коксохімічного заводу Муси Магомедова.

– Авдіївський КХЗ є унікальним прикладом збереження виробництва в умовах бойових дій, – розповідає Муса Магомедов, нині народний депутат України. – До повномасштабного вторгнення через постійні обстріли місто Авдіївка і сам завод часто залишалися без електропостачання. Завод зупинявся й відновлював роботу 15 разів, ще понад 200 разів був знеструмлений. Подібних прецедентів у світі не було, оскільки не існувало інструкцій та алгоритму запуску виробництва заново.

Муса Магомедов пригадує, що авдіївські коксохіміки в умовах бойових дій розробили спеціальний алгоритм, який скорочував до мінімуму час виведення коксових батарей на гарячу консервацію – з чотирьох діб до чотирьох годин. Попри всі складнощі, завод залишався одним із найбільших у Європі підприємств галузі, продовжував забезпечувати Україну якісною коксовою та хімічною продукцією.

– Одразу після землетрусу керівництво «Ісдеміру» звернулося по допомогу, зважаючи на колосальний досвід авдіївців, отриманий за умов дев’яти років війни. Ми відреагували миттєво. Уже наступного дня експерт Дмитро Фомін виїхав на допомогу колегам, щодня з ним на зв’язку були колеги-експерти Юрій Єремєєв, Семен Кауфман, Олександр Маслов-Берінг, – повідомив Муса Магомедов.

Після серйозної спільної підготовчої роботи вдалося завантажити батареї, видати перший кокс і запустити газодувні машини.

– Сьогодні завод «Ісдемір» повертається до виробництва коксохімічної продукції. Ми зробили це разом з Авдіївськими коксохіміками – вирішили свої проблеми та досягли успіху. Наразі ми збільшуємо виробництво. Щиро вдячні за допомогу нашим українським колегам, – поділився головний менеджер з пускових робіт заводу «Ісдемір» Бюлент Бюукунал.