Керівники медичних закладів Краматорська та області зустрілися з міністром охорони здоровʼя України та головою НСЗУ

Зустріч була присвячена фінансуванню прифронтових лікарень Донеччини.

Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко за участі голови Національної служби здоров’я України Наталії Гусак провів 15 лютого 2023 року зустріч із керівниками медичних закладів Донецької області щодо укладення договорів за Програмою медичних гарантій на 2023 рік.

«Повномасштабна війна внесла суттєві зміни в умови функціонування медичних закладів. Особливо це стосується прифронтових територій. Наша задача як держави – допомогти закладам реагувати на воєнні виклики таким чином, аби забезпечити надання якісних, доступних та безоплатних медичних послуг. Саме з цією метою в Програмі медичних гарантій на 2023 рік зʼявилися два спеціальні пакети для контрактування медустанов, розташованих на тимчасово окупованих територіях, та медустанов, що знаходяться в районах активних бойових дій. Збереження медичної інфраструктури та медичних працівників – наш пріоритет», – зазначив Віктор Ляшко.

Обговорили основні проблеми, з якими зіштовхнулись заклади охорони здоровʼя під час укладення договорів із НСЗУ. Йшлося насамперед про зменшення суми договорів певних закладів на 2023 рік, які подалися на контрактування на загальних засадах. Під час зустрічі були надані необхідні розʼяснення механізму функціонування умов загальних та спеціальних пакетів й опрацьовано механізм збільшення сум договорів для тих закладів, надходження яких не дозволяли їм покривати витрати на фонд оплати праці.

Міністр підкреслив, що Національній службі здоров’я України треба посилити роботу своїх міжрегіональних департаментів для того, щоб вони якісно і своєчасно пояснювали керівникам лікарень зміни в Програмі медичних гарантій, які впроваджуються урядом. Також міністр наголосив на відповідальності керівників закладів за своєчасність виплат заробітних плат на прифронтових та тимчасово окупованих територіях.

Нагадаємо, у 2023 році до Програми медичних гарантій додано новий пакет «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке знаходиться на території, яка перебуває в тимчасовій окупації». Претендувати на нього можуть медичні заклади що перебувають на тимчасово окупованих територіях, відповідно до наказу Мінреінтеграції.