Кабмін розширив допомогу для переселенців: що потрібно знати ВПО з Донеччини про зміни у виплатах

Уряд розширив допомогу переселенцям. Зміни стосуються внутрішньо переміщених осіб та українських шукачів притулку, які повертатимуться з-за кордону і ще не встигли працевлаштуватись в Україні та не мають власних джерел доходів. Про це повідомило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Грошову допомогу на  6 місяців отримають:

  • родини, які повернулись в Україну після тривалого (понад 90 днів поспіль) перебування за кордоном, навіть якщо в таких родинах є працездатні непрацюючі особи, які не сплачували єдиний соціальний внесок (ЄСВ);
  • родини ВПО, які внаслідок переміщення не працювали або не сплачували ЄСВ.

Як зазначили у Міністерстві – такі заходи мають сприяти поверненню громадян до економічно незалежного і самостійного життя.

“Йдеться про ті родини ВПО чи громадян, які повертаються в Україну, в котрих є непрацюючі працездатні особи. Вони мають протягом 2 місяців після призначення допомоги працевлаштуватись або стати на облік у Державному центрі зайнятості”, – зауважили у відомстві.

Читати також: Скасування з 1 лютого не буде: Кабмін продовжив виплати ВПО

Нагадаємо, що у 2022 році Уряд ухвалив рішення щодо виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам – по 2000 грн на дорослих і по 3000 грн на дітей та осіб з інвалідністю.

У 2023 році Мінсоцполітики виплатило державну допомогу на проживання для 2,5 млн внутрішніх переселенців.

За даними Мінсоцполітики зареєстровано майже 5 млн. ВПО.