Художниця з Бахмута Марія Вишедська, або masha_risuet стала відомою через свій Інстаграм, у якому розповідала історії про рідний регіон та евакуацію через повномасштабне вторгнення. Для “Суспільне Культура” вона намалювала комікс про місто, мріючи що колись туди повернеться знов.
“Моє рідне місто Бахмут, з наголосом на У”, — постійно наголошує художниця Маша Вишедська. Сьогодні її місто — фортеця, рубіж. З початку повномасштабного вторгення художниця розповідала не про один з українських рубежів на сході України: окрім автобіографічних історій, її героями ставали переселенці, мешканці прифронтових міст. З нею ділились історіями у повідомленнях, а вона втілювала їх у своїх малюнках, перекладаючи на різні мови та публікуючи в міжнародних виданнях.
“З кінця лютого я майже щодня створюю комікси про людей, які живуть в окупованих містах та поблизу фронту”, — розповіла Маша.
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/1-1.jpg)
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/2-2.jpg)
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/3-1.jpg)
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/4-2.jpg)
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/5-1.jpg)
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/6.jpg)
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/7.jpg)
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/8.jpg)
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/9.jpg)
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/10.jpg)
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/11.jpg)
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/12.jpg)
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/13-1.jpg)
Залиште коментар
Розгорнути ▼