Художня, дитяча, історична, зарубіжна література та книги для саморозвитку: бібліотекам міста подарували понад тисячу книжок

Понад 1 300 книжок подарували бібліотекам міста упродовж двох місяців. У Краматорську протягом лютого-березня проходила акція “Подаруй бібліотеці книгу українською”. Фонди міських книгозбірень поповнились художньою літературою українських письменників, виданнями історичної та науково – популярної літератури, а також книгами для дітей. Журналістам “Pro100Media” директорка Центральної міської публічної бібліотеки Наталя Труш розповіла, що у межах доброчинного заходу отримали 420 екземплярів найрізноманітніших видань. Це новенькі книжки, які побачили світ 5-7 років тому.

“Це і класичні українські твори, і видання сучасних вітчизняних та зарубіжних авторів, і яскраві книжки для дітей, і література для саморозвитку, самовдосконалення, і краєзнавчі книги. Ми отримали такі нові видання: Трейсі Вульф “Жага” та “Опір”; Ферранте Е. “Брехливе життя дорослих”; Моем В. “Розмальована вуаль”; Абеді І. “Шепіт”; Кокотюха А. комплект із 3 книжок “Розбите дзеркало + Лихе око + Чорна мітка”; Бекетта С. “Хімія смерті + Записано на кістках + Шепіт мертвих”; Гуменюк Н. “Тінь командора”; нові книжки С. Талан та інші”, – уточнила директорка Центральної публічної бібліотеки.

До акції долучились дарувальники книг різного віку з багатьох куточків країни. Не залишились осторонь і краматорці: колеги, представники державних структур, громадські організації та видивництва поповнили фонди міських бібіліотек новенькими примірниками книг.

“Цього разу до акції доєдналися мешканці з інших міст країни. Посилки з книжками ми отримали з Винниці, з Києва від пана Сергія, від пана Олександра з м.Чернігіва. Дуже приємною несподіванкою був дар в 140 чудових книжок для дітей та підлітків від школярів та вчительки Олени Філоненко для нашої громади від Спеціалізованої школи 187 м. Києва. Також 500 примірників україномовних видань отримала наша дитяча бібліотека-філія №19 ім. М. Рибалка, у рамках проєкту “Різниця Є” (засновниця проєкту, блогерка Емма Антонюк та Книгарня “Є”, – розповіла Наталя Труш.

Крім того на поличках міських бібліотек з’являться і книги подаровані авторами.

“Завжди дуже цінним є для нас подарунок книг від автора. Поточного року це “Історія в моментах. Україна — Московія” Сергія Соколова. Письменник презентував центральній бібліотеці 16 екземплярів примірників з дарчим написом, а це означає, що кожна бібліотека-філія міста згодом матиме у своєму фонді видання, яке допоможе кожному усвідомити себе українцем, проникнутися національною ідеєю, осмислити виклики сьогодення для всього нашого суспільства”, – зауважила директорка.

Акція триває і кожен охочий може подарувати бібліотеці книгу. Як зазначила директорка бажано, щоб це були нові видання.

“Але йдеться про відносно нові книги – українські або зарубіжні в українському перекладі. Особливо ж, звичайно, хотілося б отримати якомога більше творів сучасних українських авторів, щоб наші користувачі мали уявлення про вітчизняний літературний процес сьогодення, знайомилися з новими авторами, які його творять. Особисто мені дуже хочеться, щоб у бібліотеці була гучна книга Мемуари принца Гаррі, Герцога Сассекського “Запасний”, нажаль її не подарували”, – уточнила Наталя Труш.

Центральна бібліотека працює лише один день на тиждень – щосереди з 9.00 до 12.00.

У Краматорськ також працюють:

Дитяча центральна бібліотека по вулиці Паркова.
Бібліотека-філія у селищі Шабельківка.
Бібліотека-філія у селищі Ясногірка.
Бібліотека-філія у мікрорайоні Лазурний.
Бібліотека-філія №17 у старому місті

Режим роботи бібліотек-філій: по буднях, з 9:00 до 15:00.

Довідки за номером: +38 066 196 58 62