Згідно з чинним законодавством України, певні категорії жінок зобов’язані стати на військовий облік. Це стосується жінок, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з військово-обліковою спеціальністю, визначеною у переліку Міністерства оборони України. Жінки, які стоять на військовому обліку, можуть бути призвані до армії або залучені до робіт із забезпечення оборони України лише добровільно.
Гендерна рівність у військовій службі
Законодавство передбачає гендерну рівність, що означає, що жінки виконують військовий обов’язок на рівних засадах із чоловіками. Вони приймаються на службу за контрактом, призиваються та проходять службу в однакових умовах.
Перелік спеціальностей та професій
До переліку спеціальностей та професій, які зобов’язують жінок стати на військовий облік, входять:
- Фізична терапія, медична та психологічна реабілітація, громадське здоров’я, фізична реабілітація, промислова фармація, санітарія та експертиза.
- Стоматологія, медицина, медсестринство, фармація, технології медичної діагностики та лікування.
- Біомедична інженерія, біотехнології та біоінженерія.
- Професіонали патології, токсикології, фармакології, фізіології та епідеміології.
Військовий облік жінок-медиків
Норма про військовий облік жінок-медиків діє з 1992 року. Відповідно до цієї норми, обліку підлягають ті, хто відповідає віковим (до 60 років) та медичним критеріям проходження служби, які визначаються військово-лікарською комісією.
Таким чином, жінки з певними медичними та суміжними спеціальностями зобов’язані стати на військовий облік. Це є важливим кроком для забезпечення обороноздатності країни та дотримання принципів гендерної рівності у військовій сфері. Повідомляє Донецький ОТЦК та СП.
Залиште коментар
Розгорнути ▼