Перелік осіб, які матимуть пріоритетне право на компенсацію за зруйноване житло у межах програми єВідновлення пропонують розширити. Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку рекомендував прийняти в цілому законопроєкт №11028. Цей документ передбачає внесення змін до закону №2923-IX, який регулює порядок виплати компенсацій громадянам, житло яких було пошкоджене або зруйноване внаслідок російської агресії. Про це повідомили у Тимчасовій спеціальній комісії з питань захисту прав ВПО та інших осіб.
Кому з ВПО планують надавати компенсацію за знищене або зруйноване житло у першу чергу:
- пенсіонерам;
- особам з інвалідністю III групи;
- особам, які виховують дитину до 6 років або дитину з інвалідністю;
- одиноким матері або батькові, які самостійно виховують дитину до 14 років;
- особам, які мають на утриманні двох дітей;
- усиновлювачам, опікунам та піклувальникам дитини;
- хворим на тяжкі форми деяких хронічних захворювань за переліком, затвердженим МОЗ;
- мають на утриманні дитину, яка хворіє на тяжкі ураження нервової системи, вроджені вади розвитку, орфанне захворювання або інші тяжкі хвороби.
Один з авторів цього нововведення голова парламентської ТСК з питань захисту прав ВПО Павло Фролов уточнив, що у редакції законопроєкту, ухваленій у першому читанні, серед категорій ВПО, яким пропонувалось надати пріоритетне право на компенсації, були визначені 4 категорії: пенсіонери, особи з інвалідністю ІІІ групи, особи, які виховують дитину до 6 років або дитину з інвалідністю, одинокі мати або батько, які самостійно виховують малолітню дитину до 14 років. Пізніше до цього списку додали ще й інші категорії вразливого населення.
“Цей законопроєкт розроблено нашою ТСК з метою підтримки вразливих категорій переселенців, які втратили власні оселі та потребують першочергової допомоги від держави”, – зазначив Павло Фролов.
Як отримати компенсацію?
Перший крок для отримання компенсації від держави – повідомити про пошкоджене майно. Це можна зробити онлайн через портал або застосунок Дія.
Повідомити про пошкодження можна також на місці через місцеві ЦНАПи або нотаріуса.
Після того, як ви повідомите про пошкодження чи знищення житла, ви можете подати заяву на компенсацію. Після подачі заяви, комісія оцінить пошкодження майна.
Період розгляду заявки комісією не повинен перевищувати 30 календарних днів.
Наразі період очікування отримання компенсації становить близько 6 місяців.
Скільки людей виїхали з Донецької області
Станом на 18 листопада за даними начальника Донецької ОВА Вадима Філашкіна, на підконтрольній Україні території Донеччини проживає близько 324 тисяч людей. За час проведення обов’язкової евакуації переміщено понад 318 тисяч українців та українок, серед них 37 тисяч – діти. Водночас евакуація триває. Наразі більше 60 тисяч жителів області залишаються на територіях, які віднесені до зони активних бойових дій.
Залиште коментар
Розгорнути ▼