хропіння

Хропіння: чим шкідливе та як його позбутися

Близько половини дорослих іноді хроплять. Хропіння виникає, коли повітря проходить повз розслаблені тканини у вашому горлі, змушуючи їх вібрувати під час дихання, що створює ці дратівливі звуки. Проте цей стан не є тільки надокучливим для вашого партнера, він також має негативний вплив на здоров’я!

Про це повідомляє Центр сімейної медицини 1 м. Краматорська.

Апное уві сні. Це стан, при якому в пацієнта зупиняється дихання на декілька секунд. Воно підвищує ризик виникнення серцево-судинних захворювань, артеріальної гіпертензії, цукрового діабету.

Розлади сну. Цей фізіологічний процес важливий для нормального відновлення організму. Безсоння підвищує ризик виникнення багатьох захворювань. Також воно значно погіршує продуктивність та може призводити до сонливості в денний час. Останнє особливо небезпечне для людей за кермом.

Хронічний головний біль. Він може бути спричинений гіпоксією та безсонням.

Психологічні проблеми. У їх розвитку залучено декілька факторів: постійне безсоння, головні болі, сварки з партнером.

Тому з цим станом обов’язково варто боротися. Самостійно ви можете схуднути (якщо маєте зайву масу тіла), спробувати спати на боку, підняти узголів’я ліжка, застосовувати назальний розширювач, уникати вживання алкоголю.

Якщо всі ці заходи виявилися неефективними, то обов’язково зверніться до сімейного лікаря Центру сімейної медицини №1 м. Краматорська на консультацію.

Контакти call-центру:

  • 050-357-07-05
  • 095-274-18-02
  • 42-00-98
  • 050-458-33-75 (амбулаторія в м. Київ).