“Хованки” : у Черкасах представили виставку художниці з Краматорська (відео)

У Черкаському музеї відкрилась персональна виставка художниці з Краматорська — Марії Безкоровайної. На виставці представлено 30 картин, написаних аквареллю. Герої творів — рідні мисткині. Інформує власний кореспондент ВІККА.

АРТЕМ ШАПОРЕНКО, СИН ХУДОЖНИЦІ-ІЛЮСТРАТОРКИ

Я стояв на ліжку зі шваброю, а мама фотографувала, а потім вже видумувала своє. Я дуже вражений цими картинами, дуже подобаються.

Марія малює понад 10 років. Над виставкою працювала з початку повномасштабного вторгнення. Частина картин – спогади, частина – сьогодення війни.

МАРІЯ БЕЗКОРОВАЙНА, ХУДОЖНИЦЯ-ІЛЮСТРАТОРКА

Коли почалася війна і ми поїхали в евакуацію, із рідного міста Краматорська і треба було якось відволікатися від тих жахів війни, і я почала шукати натхнення в тому, що бачила навколо себе – це перед усім мої діти.

Мені дуже приємно, що я можу показати свої роботи багатьом людям, можу нагадати їм їхнє дитинство, можу подарувати невелику крихітку добра

Назва виставки — “Хованки” — має символічне значення, розповідає заступниця директора художнього музею Світлана Савісько.

СВІТЛАНА САВІСЬКО, ЗАСТУПНИЦЯ ДИРЕКТОРА ХУДОЖНЬОГО МУЗЕЮ

Хованки — це ніби дитяча гра, безтурботна з веселощами, це з одного боку, а як трактує художниця — це пошук захищеності, і погляд світу.

Нині Марія знайшла прихисток на Тернопільщині. Організувати виставку в Черкасах допомогло місцеве підприємство «Відокремлений підрозділ Черкаська ТЕЦ» ПРАТ “Черкаське Хімволокно”.

ВІКТОР ОЛЕКСЕНКО, ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ ПРАТ «ЧЕРКАСЬКЕ ХІМВОЛОКНО»

Коли до нас звернулись представники Марії допомогти організувати виставку – ми відгукнулись. Митець являється ВПО – це данина нашого часу. Ми розуміємо наскільки важко, тим більше творчій людині. На нашому підприємстві влаштовано багато внутрішньо переміщених осіб і ми з розумінням відносимось до цього і за можливості даємо змогу людям заробити кошти в нашому чарівному місті Черкаси.

Сьогодні важливо підтримувати українську культуру та мистецтво, зазначає Віктор Олексенко, голова правління приватного акціонерного товариства “Черкаське Хімволокно».

ВІКТОР ОЛЕКСЕНКО, ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ ПРАТ «ЧЕРКАСЬКЕ ХІМВОЛОКНО»

Зараз це можливість, це інструмент нагадати світу про те, що відбувається в нашій державі. На жаль, світ втомлюється від війни в Україні, і наші митці роблять багато для того, щоб світ не забував про війну в нашій державі, і розумів, що наша держава бореться за незалежність, за нашу ідентичність, за нашу культуру.