“Хочемо нагадати, що війна почалася не у 2022, а у 2014 році”, – волонтери з Краматорська організовують тематичний захід, присвячений визволенню міста

5 липня на Тернопільщині у місті Бережани краматорська громадська організація “Український розмовний клуб “Файно” проводитиме тематичний захід присвячений 10 – річниці визволення двох міст: Краматорська та Слов’янська. Як розповіла журналістам “Pro100Media” голова організації Оксана Муравльова програма заходу насичена, волонтери підготували фотовиставку-хроніку, виставку недовишитих рушників, різні майстери-класи, на завершення готуватимуть куліш.

Фото з виставки
Фото з виставки
Фото з виставки

“Ми хочемо трошки розказати про захоплення Краматорська, Слов’янська та як звільняли. У нас багато книжок, є ті, що обласна адміністрація випускала. До 20 книжок про захоплення Донеччини, Краматорська. До того ж ми покажемо недовишиті рушники, це як порівняння з незавершеним життям. Не всі люди зараз живі, які створювали цю вишивку. Здебільшого ця вишивка з Краматорського району”, – уточнила Оксана Муравльова.

Фото з виставки
Фото з виставки

Буде декілька майстер-класів, на одному з яких переселенка з Бахмуту робитиме пташок з листами для захисників, також вчитимуть усіх охочих робити мотанки з ниток. Наприкінці заходу частуватимуть смачним приготованим кулішем.

“Хочемо нагадати, що війна не у 2022 році почалась, а саме у 2014 році і розказати, що на Донеччині живуть українці, які спілкувалися українською, розказати історію і традиції, що все це зберігається”, – зауважила голова організації.

Фото з виставки

Читати також: Волонтерка Оксана Муравльова: про акцію “Народжені у вишиванках”, життя у Бережанах та плани на майбутнє

Переселенці з Донеччини допомагають армії та розказують на Тернопільщині про український рух у рідному краї

Зараз волонтери розмовного клубу “Файно” “розкидані” по різним містам. Однак дехто залишився у Краматорську і займається плетінням маскувальних сіток для наших воїнів.

“Щотижня від 100 до 300 квадратів віддають хлопцям”, – додала пані Оксана.

Волонтери постійно підтримують захисників, надсилають гуманітарну допомогу на передову та у шпиталі. Пошили вже більше трьох тисяч прапорів, які теж передали військовим.

За сотні кілометрів від рідного дому члени організації проводять активну просвітницьку діяльність. Як тільки переїхали на Тернопільщину, у 2022 році одразу почали організовувати зустрічі з місцевими, їздити по селах і розповідати про український рух на Донеччині. Ще постійно проводять різні майстер-класи.

Суботня майстерка. Сувеніри до Дня батька

“З першого дня, як сюди приїхали, ми весь час намагаємось розказати, що схід, Донеччина – це Україна”, – каже Оксана Муравльова.

Пані Оксана започаткувала декілька проєктів, які об’єднують різні міста та регіони України, зокрема акцію “Народжені у вишиванках”, мапа “Обійми” – рекорд України, до нього долучилися 58 майстринь з різних регіонів.

Мапа “”Обійми”

У Краматорську Оксана Муравльова, вчителька української мови за освітою, разом з однодумцями у 2015 році заснували розмовний клуб “Файно”.

Пані Оксана разом з чоловіком двічі переселенці. У 2014 вони були змушені покинути Ясинувату і шукати прихисток у Краматорську, а через вісім років знову зібрати валізи і тікати від війни.