Волонтерський хаб “Всі поруч” у Краматорську діє понад два з половиною роки, з перших днів повномасштабної війни. Тут збирають гуманітарну допомогу для військових і цивільних, доправляють харчі та ліки у прифронтові райони, евакуюють місцевих з “гарячих” точок Донеччини. Один із його засновників Ваге Маміконян каже: все починалося з волонтерського чату. Потім масштабувалися до хабу, через який зараз проходять тонни речей, харчів та ліків. Зараз навколо цього осередку гуртується понад 70 волонтерів — люди різних професій та національностей, з України та з-за кордону.
Як діє волонтерський хаб, хто в ньому працює та з якою мотивацією — до Міжнародного дня волонтерів 5 грудня — репортаж Суспільне Донбас.
Співзасновник волонтерського хабу Ваге Маміконян розповідає: задля допомоги військовим та цивільним об’єдналися в перші дні повномасштабної війни. Спершу був волонтерський чат, куди писали про потреби й можливості, згодом — знайшли приміщення, створили фонд.
“На сьогодні в команді десь 70-80 волонтерів. Це як постійно працюючі тут, на хабі, і є наші земляки, які евакуювалися в інші міста”, — розказав співзасновник волонтерського хабу Ваге Маміконян.
У волонтерському хабі є відділення, яке займається винятково допомогою цивільним. Тут можна взяти речі для дорослих та дітей, а також принести свої, вживані, у доброму стані. За словами волонтерки Олени, щодня до них приходить до ста людей — мами з дітьми, багатодітні родини, пенсіонери. Речі можна отримати без реєстрації.
“Люди приходять і отримують — як потрібно їм. Мені просто подобається з людьми спілкуватися, людям допомагати. Ми теж виїжджали у 2022 році з дитиною. Дуже тяжко. І нам люди дуже допомагали”, — розповіла волонтерка Олена.
До волонтерства в хабі долучаються люди з України та з-за кордону. Річчі приїхав з Австралії, допомагає з евакуацією цивільних.
“Моя мотивація проста: терпіти не можу хуліганів, це ніби велика дитина чіпляється до маленької, це несправедливо, а я не ненавиджу несправедливість. Росія вторглася в маленьку державу, яка не може боротися, самостійно себе повністю захистити. Тому я вирішив приїхати допомогти, чим зможу”, — зазначив волонтер з Австралії Річчі.
За словами співзасновника волонтерського хабу в Краматорську Ваге Маміконяна, вони з командою планують не згортати роботу принаймні до кінця війни.
Залиште коментар
Розгорнути ▼