Гроші на бізнес: два краматорця отримали до 250 тисяч гривень у  рамках проєкту «Власна справа»

Проєкт «Власна  справа» стартував у Донецькій області з 1 квітня. За цей час близько 10 підприємців з Краматорська вирішили взяти участь та отримати кошти для бізнесу. Натепер тільки двоє мають позитивну відповідь, отримають гроші та працевлаштують по дві людини. Один з них ще веде підбір співробітників, в іншого – вже проходять стажування працівники. Обов’язкова умова – працевлаштовувати безробітніх з Центру зайнятості, про це «PRO100MEDIA» розповіла директорка Краматорського міського Центру зайнятості Інна Березюк.

«Дві людини ще тільки подали заявки, чекають розгляду банком, а потім центру зайнятості. Більшості з цих десяти отримали відмову. В першу чергу, відмовляють на рівні регіонального центру – у кого нульовий скорінг з банку (бали від банку), умова  гранту – надається людям від 18 до 65 років. У нас було два бажаючих, яким було більше 65 років. Банк їм відмовив. Були відмови у кого погана кредитна історія, тобто є заборгованості по кредитам», – повідомила директорка Краматорського міського Центру зайнятості Інна Березюк.

 Взяти участь у проєкті можуть як підприємці, так і ті, хто тільки планує відкрити власну справу.  Один з краматорських підприємців, який отримав мікрогрант вже придбав причіп для вантажних перевезень

У 2023 році кінцевий строк подання заяв 19.11.2023.

Розмір мікрогранту залежить від кількості створених робочих місць:

До 150 тис. грн – одне робоче місце;

До 250 тис. грн – не менше двох робочих місць.

Робітники працевлаштовуються на строк не менш як 24 місяці.

Рішення – надавати чи ні мікрогрант приймає Ощадбанк та регіональний центр зайнятості.


«Ми ведемо моніторинг цих підприємців – 3 роки. Цей грант, в якісь мірі є «зворотнім», тобто підприємець бере 250 тисяч, три роки він виплачує податки і три роки він виплачує податки за 2-х найнятих на роботу через Центр зайнятості працівників. Ці податки при мінімальній заробітній платі покривають ці 250 тисяч. І коли проходить три роки, ми робимо останню перевірку, якщо по податкам буде недоплата 500 грн. він повертає ці 500 грн. Підприємець цими податками покриває ці гроші з програми», – пояснила директорка Краматорського міського Центру зайнятості Інна Березюк.


Кошти можна витрати на придбання:

 ● меблів, обладнання, транспортних засобів;

● ліцензійного програмного забезпечення, свійських тварин та птиці, насаджень та саджанців, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг (не більше 50 %);

 ● послуги маркетингу та реклами (не більше 10 %);

 ● орендну плату за нежитлове приміщення (не більше 25 %);

● орендну плату за обладнання (не більше 10 %);

● лізинг обладнання (не більше 50%);

● використання у підприємницькій діяльності прав інших суб’єктів господарювання.

Проєкт реалізується в рамках державної програми «єРОбота».

Якщо потрібна консультація, звертайтеся до кар’єрного радника центру зайнятості або call-центру Донецького обласного центру зайнятості безкоштовно 0-800- 33-61-67.

Як краматорцям отримати мікрогрант в рамках проєкту «Власна справа»