ГКІ

Гостра кишкова інфекція: симптоми та профілактика

Слабкість, підвищена температура, біль у животі, блювота і діарея – це найпоширеніші симптоми гострих кишкових інфекцій.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

Гострі кишкові інфекції – одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які активізуються влітку та можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей.

Кишкові інфекції передаються через вживання зараженої їжі чи води, під час купання у забруднених водоймах, через брудні руки і предмети побуту. Найчастіше збудники кишкових інфекцій містяться у сирій їжі тваринного походження (м’ясо, яйця, непастеризоване молоко, морепродукти), немитих фруктах та овочах.

Люди старшого віку та діти раннього або дошкільного віку знаходяться у групі ризику ГКІ. Для прикладу в дітей швидко розвивається зневоднення (дегідратація) і їм обов’язково потрібна допомога лікаря.

Найчастіше факторами передачі кишкової інфекції стають готові страви та кондитерські вироби, молоко і молочні продукти, яйця. Щоб захистити себе та своїх дітей від гострих кишкових інфекцій достатньо виконувати прості профілактичні дії та в разі нездужання обов’язково звертатися до лікаря.

Профілактика ГКІ:

  • дотримуватися правил особистої гігієни: мити руки та продукти;
  • не споживати продукти, що зберігалися з порушенням умов зберігання;
  • мити фрукти та овочі чистою водою, перш ніж готувати;
  • не нехтувати часом термічної обробки продуктів з м’яса та риби тощо.