Крізь призму особистих спогадів чотирьох різних жінок фільм розповідає про окупацію та визволення Краматорська у 2014 році.
Про це повідомляє Голос України.
Громадська організація «Пост Беллум – Україна» з 2022 року активно документує усну історію в Україні для міжнародного публічного архіву Memory of Nations. За два роки зібрали вже майже 200 свідчень очевидців та учасниць визначних історичних подій.
У 2024 році за підтримки програми TRANSITION міністерства закордонних справ Чехії команда реалізовує великий міждисциплінарний проєкт «Хранительки пам’яті: досвід українських жінок на Донеччині у XX–XXІ столітті». Його мета – підсилити видимість жіноцтва як дієвої сили в новітній історії України, зокрема у регіонах, на тлі війни і кризових історичних періодів.
У рамках проєкту записали та опрацювали 27 усних інтерв’ю з краматорськими жінками віком від 40 до 79 років. На основі цих матеріалів створили вуличну виставку «Краматорськ – місто на лінії фронту. Голоси українських жінок», яка триватиме у Братиславі та Празі впродовж жовтня–листопада. Також створили кіноісторію «З 2014 року: жіночі історії Донеччини».
Крізь призму особистих спогадів чотирьох різних жінок фільм розповідає про окупацію та визволення Краматорська у 2014 році, і про те, як відтоді усе змінилося – для них особисто і для країни загалом, і як вони своєю щоденною працею наближають Перемогу у війні, що триває вже понад десять років.
Фільм буде показано у різних містах України. Показ безплатний, за попередньою реєстрацією.
31 жовтня – у Тернополі, 2 листопада – у Вінниці, 4 листопада – у Баришівці, 6 листопада – в Одесі, 8 листопада – в Івано-Франківську, 10 листопада – у Дрогобичі, 15 листопада – у Луцьку.
Залиште коментар
Розгорнути ▼