Фейковий суд "ДНР" засудив одразу 33 полонених українських військових

Фейковий суд “ДНР” засудив одразу 33 полонених українських військових

Фейковий суд псевдореспубліки “ДНР” засудив 33 українських військових 36-ї та 17-ї бригади на строки від 27 до 29 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.

Про вироки повідомила Генеральна прокуратура РФ, пише Суспільне.

Фейковий суд звинуватив українських полонених у тому, що вони під час повномасштабного вторгнення з 24 лютого до 10 березня нібито обстрілювали з артилерії низку населених пунктів Донецької області, внаслідок чого загинув 17-річний підліток та одна жінка дістала поранення.

Що відомо про окупаційні суди над полоненими українськими військовими

За вересень 2023 року у псевдореспубліках терористи “Л/ДНР” засудили 19 українських військових, за жовтень 2023 — 24. У листопаді 2023 — 27. У грудні 2023 — 18. У січні 2024 року Слідчий комітет РФ повідомляв про вироки фейкових судів щодо 6 українських військових. У лютому 2024 року — був один вирок.

В окупованих Росією частинах Донецької та Луганської областей українських військових “звинувачують” та “судять” псевдосуди за однаковими сценаріями: або вбивство цивільних через неприязнь, замах на вбивство або пошкодження майна.

У листопаді 2023 року в Росії вперше засудили українського військового: Південний окружний військовий суд засудив військовополоненого Антона Чередника до 19 років виправної колонії суворого режиму з відбуванням перших трьох років у в’язниці. Чоловік служив у морській піхоті, у квітні 2022 року опинився у полоні під час боїв за Маріуполь.

На суди окупантів над українськими військовими реагував омбудсман Дмитро Лубінець, він називав статті надуманими, а самі “суди” порушенням права на справедливий судовий процес.

“Ці вироки суду “ДНР” є грубим порушенням Третьої Женевської конвенції в частині права полонених на справедливий суд та недопущення катування, їх можна вважати воєнним злочином. Донеччина є частиною України в міжнародно визнаних кордонах, на них розповсюджується юрисдикція українських судів. Лише вони мають право здійснювати правосуддя на цій території”, — заявляв Дмитро Лубінець.