Фахівці Карітасу Краматорськ активно працюють у місті Слов’янськ

За останній час зі Слов’янська надійшло більше 80 заявок від мешканців на легкі ремонти житла, що постраждало від обстрілів.

Соціальні працівники, які безпосередньо спілкуються із заявниками, детально розглядають кожну ситуацію на предмет відповідності критеріям та можливостям проєкту «Багатосекторна допомога постраждалим від війни в Україні». Потім під час виїздів разом з інженерами проєкту здійснюють обстеження пошкоджень та вивчення наявних документів на житло.

Люди вже два роки живуть із вікнами та балконами, що забиті плівкою або OSB-плитами, адже не мають власних коштів для відновлення після пошкоджень. Більшість із них – люди пенсійного віку, особи з інвалідністю, безробітні.

«Подальші дії щодо відновлення пошкодженого житла зможемо робити після отримання постраждалими довідок від місцевої влади, – говорить соціальна працівниця Ганна. – Важливо дотримуватись визначеної процедури надання допомоги у вигляді легких ремонтів на кожному етапі реалізації проєкту».

Сьогодні мешканці міста намагаються повноцінно жити в умовах військової агресії та планувати на майбутнє: роблять запаси води та дров – завжди існує загроза залишитися без електрики та газопостачання. Сумний приклад – у п’ятиповерховому будинку, що опинився в епіцентрі вибуху 15 квітня, повилітали вікна та двері, без газу залишилися близько 100 квартир. Люди щодня знаходяться у стані стресу: оговтуються від обстрілів, долають виклики, приймають складні рішення про евакуацію. Ми розуміємо, наскільки важливо підтримати цих людей, простягнути руку допомоги, бути корисними тим, хто поруч та опинився у важкій ситуації.

Нагадаємо, що для реєстрації на отримання допомоги у вигляді легких ремонтів можна звернутися за телефонами: 050-487-96-98 та 0504879684 з 09:00 до 16:00 з понеділка по п’ятницю.