Ексклюзивні проекти від Pro100media, які ви могли пропустити!

Пропонуємо ознайомитися з ексклюзивними проектами, розробленими Pro100media, які ви могли пропустити! Наша команда наполегливо працює, щоб надати вам найактуальнішу і цікаву інформацію. Від захоплюючих інтерв’ю з цікавими особистостями до унікальних репортажів – ми робимо все, щоб вас залишити задоволеними.

Петру Кашуварі 36 років. Він народився у місті Вроцлав. Протягом 20 років працював журналістом у провідних телеканалах, радіо та онлайн-медіа Польщі. З 2016 року Петр висвітлював події в Україні як воєнний кореспондент, а з березня 2022 року майже постійно знаходиться в країні, надаючи гуманітарну допомогу військовим й цивільному населенню.

13 червня, у Першому музеї АТО у Дніпрі пройшла виставка авторських маскувальних сіток. Ця виставка – дипломний проєкт випускника Дніпровського коледжу культури Вітольда Чабана. Цим проєктом він прагне привернути увагу українців до того, наскільки важливі та незамінні на фронті маскувальні сітки та наскільки не вистачає робочих рук для їх виготовлення.

20 червня музичний гурт “Press2Hit”, який заснований рятівниками ДСНС з Краматорська, випустив душевний кліп на пісню “Життя триває”. Хлопці впевнені, що б поганого не відбувалося у житті, все це тимчасово і життя продовжується. Журналіст «Pro100Media» поспілкувався з учасником гурту В’ячеславом Пащенком, який розповів як створювалась пісня, де проходять репетиції гурту та поділився з якими викликами стикаються рятівники в прифронтовому Краматорську.  

Чим більше санкцій накладають на Росію, тим більше з’являється “хороших руських”. Це люди, які не вважають себе винними у війні, адже вони “простий народ”, “не обирали Путіна”, та ” на курок не натискають”. Це теж російський фейк. Пам’ятаєте, як у березні 2022 року редакторка російського «Першого каналу» Марина Овсяннікова, мовляв, увірвалась у прямий етер передачі новин з антивоєнним плакатом. «No War. Не вірте пропаганді, тут вам брешуть» та скандувала: «Зупиніть війну! Ні – війні!». Перед своєю моноакцією Овсяннікова записала відеозвернення, де заявила, що дії РФ в Україні є злочином, а сама Росія ㅡ агресором. Жінка заявила, що на телеканалі займалася кремлівською пропагандою, за що зараз їй «дуже соромно». Це один з прикладів штучно створеного “хорошого руського”, тому що Росія розділена на 9 часових поясів та, по суті, поняття “прямий етер” в них немає. А значить росіяни показували те, що треба було показати.

Катерина Курішко до повномасштабного вторгнення жила в Краматорську, вчилася в університеті, займалася спортом та приймала участь у різноманітних міських заходах та фестивалях. Через обстріли рідного міста дівчина переїхала в Полтаву, а потім в Дніпро, де продовжує навчатися дистанційно та пізнавати нове місто.  Рік потому Катерина приїхала на батьківщину, щоб забрати деякі речі, тому що повертатися до Краматорська на довгий термін найближчим часом не планує. Журналісту “Pro100 Media” дівчина розповіла як, на її думку, змінився Краматорськ за останній рік.  

За час війни українці вразили світ не лише своєю хоробрістю та стійкістю, а й добрими серцями. Люди, покидаючи свої домівки, евакуювались інколи зовсім без речей, але з тваринами, яких вивозили з-під обстрілів.  Одна з таких – краматорка Анна Ігнатовська. Історією порятунку та життя на Полтавщині жінка поділилась з журналістами “Pro100Media”.  

З 22 по 25 червня у Мистецькому Арсеналі пройшов XI Міжнародний фестиваль “Книжковий Арсенал”. Відкриття відбулося за участю Президента України Володимира Зеленського та першої леді Олени Зеленської. Вперше фестиваль відбувся в 2011 році. Відтоді гостями міжнародної програми стали майже пів тисячі відомих міжнародних авторів з понад сотні країн світу.