«Екологічними стежками рідної України». Слов’янські школярі відвідують Черкащину

Учні 11-ї та 18-ї шкіл Слов’янська стали учасниками обласної програми «Екологічними стежками рідної України» за маршрутом: подорож «Таємниці Холодного Яру». Подорожують за цією програмою не вперше, розповіла «PRO100MEDIA» заступниця директора ЗОШ №11 Олена Глоба. Цьогоріч відвідують Черкащину.

«Ми відвідуємо екологічні тренінги, ігри. Була гра, як правильно сортувати сміття. Скільки сміття може лежати у землі, яку шкоду воно наносить. Завдяки цій програмі вчимо дітей берегти природу. Ми їздимо по заповідникам Черкаської області. Це частина патріотичного виховання», – зазначила заступниця директора ЗОШ №11 Олена Глоба.

Крім екологічних знань, школярі занурюються в історію цього краю. Відвідують місця, де розгортались ключеві події для країни.

«Також відвідали місця пов’язані з Тарасом Шевченко, де жив поет, де писав свої твори. Все настільки цікаво, настільки все продумано. Ми вже були у Холодному Яру вчора, ми були у Чигирині – резиденція гетьмана Богдана Хмельницького. Дітям все подобається. Матеріал так подається, багато історичних фактів, які ми не знали, передають через призму сьогодення. Ми були біля пам’ятників воїнів, які зараз наш захищають», – розповіла заступниця директора ЗОШ №11 Олена Глоба.

Подорож триватиме трохи більше тижня з 28 вересня по 6 жовтня. Програма насичена. Школярі вже відвідали інформаційно-просвітницькому центр “Екологічна варта”, що знаходиться у Черкаській області, біля міста Корсунь в селищі Виграїв, побували на екскурсії “Скарби природи Винграївського лісу”.

Екскурсія до села Винграїв, маршрут – Дім культури,
музей бойової слави.

Мета програми «Екологічними стежками рідної України»  ознайомити дітей та молодь Донеччини з природною, культурною та історичною спадщиною України.

«Одне із завдань подорожей – психологічна допомога, реабілітація дітям, які постраждали від війни, дітям Донеччини, які або проживають зараз на території Донецької області або є внутрішньо-переміщеними особами в інших областях. Оскільки ініціатором програми є Департамент екології та природних ресурсів Донецької ОДА великий акцент ми робимо на екологічній складовій, де вивчають природну спадщину, національно-природні парки, заповідники. Максимально кількість активностей і перебування дітей ми плануємо на природі», – повідомила заступниця директора інформаційно-просвітницького центру «Екологічна варта» Олена Пащенко.

Палац Понятовського

Подорожі триватимуть до середини грудня, участь візьмуть 750 дітей Донеччини.

Будуть наступні маршрути:

  • Подорож «Карпатські мандрівки»;
  • Подорож «Житомирське Полісся: в гості до оселі Миклухо-Маклая»;
  • Подорож «Літні спостереження: національний природний парк «Медобори»;

Діти з дитячих будинків сімейного типу за цією програмою вже відвідали столицю, подорож називалась «Київ – моя столиця».