Два нових реанімобілі отримали медичні підрозділи військових частин у Покровську на Донеччині. Їх передав благодійний фонд “Милосердя та здоров’я”, який з початку повномасштабного вторгнення забезпечує автівками підрозділи ЗСУ. За словами голови правління благодійного фонду “Милосердя та здоров’я” Олександра Яцини, наразі мають “чергу” — 300 запитів від військових на автівки.
Чим оснащені ці реанімобілі та як працюватимуть — розказали представники фонду, пише Суспільне.
За словами голови правління благодійного фонду “Милосердя та здоров’я” Олександра Яцини, реанімобіль оснащений всім необхідним: від обладнання до медичних препаратів.
“Вони повністю оснащені новітнім обладнанням: дефібрилятори, відсмоктувач, кисень. Машини зручні, майже нові — 2022-2023 року. Чому автівки? Тому що, по-перше, величезна їх втрата, нестача. На даний час на фонді у нас є понад 300 запитів на автівки. Це медичні підрозділи військових частин, які недоукомплектовані автівками”, — розповів Олександр Яцина.
На автомобілях будуть працювати реаніматологи та анестезіологи. Машини укомплектовані медикаментами та розхідними матеріалами, розповідає Олександр Яцина.
“Здебільшого це медикаменти, антибіотики широкого спектра дії, розчини. Сумки бойового медика, яка містить все — реанімація в одній сумці”, — розповів Олександр Яцина.
“Автівка саме для стабілізації пацієнта, в стадії наркозного сну — перевезення за місцем вимоги в лікарню, яка надасть спеціалізовану медичну допомогу. В середньому така автівка коштує від 35 до 60 тисяч євро з обладнанням”.
Загалом благодійний фонд вже привіз різним підрозділам 93 реанімобілі.
“Ця автівка буде дійсно допомагати нашим хлопцям, рятувати їх. Ми її будем застосовувати на подальшу евакуацію на шпиталь, бо всі наші машини працюють дуже близько до лінії зіткнення, вивозять хлопців. У мене є екіпажі, які працюють цілодобово і в режимі нон-стоп”, — розповів лікар військової частини 53-ї ОМБр на позивний “Форд”.
Також волонтери надають психологічну допомогу військовим, розповіла співзасновниця фонду Катерина Богадельнікова.
“В нас працюють мобільні психологічні групи. На такій же машині, тільки вона брендована в камуфляж. Психолог, психіатр та реабілітолог нашої команди виїжджає у військову частину по запиту командира і проводить декомпресію, бойове злагодження, розвантаження”, — пояснила Катерина Богадельнікова.
Благодійний фонд забезпечує медичним вантажем з-за кордону 35 лікарень та 50 стабілізаційних пунктів у східному регіоні України, додає Олександр Яцина.
Залиште коментар
Розгорнути ▼