На Донеччині не можуть остаточно загасити сміттєзвалище вже другий тиждень

В Донецькій області не можуть остаточно загасити сміттєзвалище у Покровську. Другий тиждень поспіль добровільна рятувально-пожежна команда спільно з ДСНС борються із займанням, що постійно виникає на полігоні побутових відходів.

Про це повідомили у Покровській міській військові адміністрації

За словами заступника начальника Покровської міської військової адміністрації Олексія Стебеля пожежі на полігоні стаються щоліта. Цього разу сміттєзвалище горить другий тиждень.

“До ліквідації займань залучається і комунальна техніка, зокрема, трактори та екскаватори. Але масштаби пожежі бувають різними та й погодні умови сприяють швидкому поширенню вогню”, — йдеться у повідомлення адміністрації.

“Місцеве сміттєзвалище є в приватній власності. Цей полігон, на нашу думку, має велику кількість порушень, щодо технологічного процесу з поводження з відходами”, — цитують на сайті заступника начальника МВА.

“Через задимлення та значний викид шкідливих речовин в повітря, страждають мешканці приватних будинків, що розташовані поруч”, — йдеться у повідомленні адміністрації.

Як пояснив Олексій Стебель, полігон зі сміттям має певний перелік порушень правил утримання, проте Покровська МВА не має повноважень закрити полігон.

“Ми ініціювали звернення до державної екологічної інспекції з проханням провести перевірку сміттєзвалища на дотримання правил утримання полігону”, — цитуються завідувачку сектору екології, клімату та енергоощадження Покровської МВА Софію Афанасьєву.

Це полігон — єдиний у громаді, в адміністрації додали, що розглядають проєкт побудови комунального полигону твердих побутових відходів.