Шість територіальних громад Донеччини беруть участь у Національному проєкті «Пліч-о-пліч: згуртовані громади», який запроваджений Офісом Президента України та координується Міністерством розвитку громад та територій України.
Про це повідомляє Донецька обласна державна адміністрація.
Це Олександрівська селищна, Білозерська, Дружківська, Добропільська, Краматорська та Святогірська міські громади.
Проєкт спрямований на об’єднання громад-партнерів (тилових і центральних громад України) для підтримки та відновлення громад-форпостів (громад, які розташовані вздовж кордону та на лінії бойового зіткнення) шляхом надання гуманітарної допомоги, допомоги у проведенні аварійно-відновлювальних робіт житлової та соціальної інфраструктури, а також реалізації спільних культурно-освітніх заходів.
Станом на сьогодні, всі громади Донецької області підписали меморандуми про співпрацю та узгодили плани співпраці з громадами-партнерами на 2025 рік.
Проміжні підсумки Проєкту у 2024 році.
До першого етапу Проєкту долучилося 108 громад (53 громади-партнери і 55 громад-форпостів). Укладено 53 меморандуми про співробітництво, з яких 51 – двосторонній меморандум, а ще 2 громади-партнери будуть опікуватися 4-ма громадами-форпостами.
Є такі громади, що погодились на допомогу двом громадам. Так Вараська міська територіальна громада Рівненської області допомагає Миропільській сільській територіальній громаді Сумської області та Борозенській сільській територіальній громаді Херсонської області. А Перечинська міська територіальна громада Закарпатської області допомагає Білозерській міській та Краматорській міській територіальним громадам Донецької області.
Проєкт Постанови «Про реалізацію експериментального проєкту з налагодження системної взаємодії між територіальними громадами задля зміцнення єдності та стійкості у подоланні наслідків збройної агресії Російської Федерації проти України» доопрацьований з урахуванням доповнень від громад, перебуває на етапі внутрішніх погоджень у Мінрозвитку та отриманні зауважень від ЦОВВ. До 10 січня 2025 року очікується розгляд постанови на засіданні Уряду.
Перші результати Національного проєкту:
1) 100 дітей із прикордонних громад Сумщини на зимові канікули прибули для оздоровлення й відпочинку на Рівненщину.
2) Гуманітарну допомогу вартістю 400 тис. грн. (харчові продукти, побутова хімія, засоби гігієни, дитячі товари) Великоолександрівська селищна територіальна громада Херсонської області отримала від Нетішинської міської територіальної громади Хмельницької області.
3) «Ялинка дружби» в місті Перечин Закарпатської області відкрита спільно з Краматорською міською громадою Донецької області.
4) Телеміст єднання Тернопільщини і Донеччини «Різдвяні традиції» відбувся за участі Великоберезовицької селищної громади Тернопільської області та Святогірської міської територіальної громади Донецької області.
5. Плани на І квартал 2025 року:
1) Інтегрувати діючі навчальні програми інституційної спроможності для громад до Проєкту.
2) Розробити алгоритм взаємодії пар громад з міжнародними партнерами.
3) Затвердити план запуску етапу ІІ розгортання Проєкту.
Залиште коментар
Розгорнути ▼