Донеччина більше не лідирує за кількістю викрадених та втрачених телефонів

В Україні понад 6,6 тисяч телефонів були вкрадені або загублені цьогоріч. Це дані Міністерства внутрішніх справ. Найбільша кількість викрадених або втрачених мобільних телефонів зафіксована у Києві — 790 випадків (11,9% від загальної кількості). На другому місці Дніпропетровщина – 582 випадки (8,8%), третє місце посіла Запорізька область – 566 випадків (8,6%). Дослідження опублікував портал для роботи з відкритими даними Опендатабот.

Торік у цьому списку за кількістю викрадених або втрачених телефонів лідирувала Донеччина. Нині в області зафіксували 483 випадки.

“Кількість викрадень та втрат смартфонів меншає рік до року: це у 2,5 рази менше, ніж за відповідний період у 2021, та у 1,3 рази менше, ніж минулоріч. Загалом 29 015 викрадених та втрачених телефонів було зафіксовано за 2023 рік. Це майже вдвічі — на 46% — менше, ніж до початку повномасштабної війни”, – йдеться у повідомленні.

У крадіїв є свій топ улюблених телефонів, який не змінюється протягом останніх трьох років. Тож найчастіше злодії викрадали: XIAOMI, SAMSUNG та IPHONE.

“Цьогоріч вже було викрадено або втрачено більше 2,2 тисяч XIAOMI (33.8% від загальної кількості), понад 1,4 тисячі телефонів SAMSUNG (21.6%) та трохи менше тисячі IPHONE (14.2%)”, – повідомили у дослідженні.