Домашнє насильство в новорічну ніч: куди звертатися краматорцям

Новорічна ніч — це час святкового настрою, родинного тепла та позитивних емоцій. Однак для багатьох людей цей період може перетворитися на справжнє пекло через домашнє насильство. В Україні, зокрема в Краматорську, питання насилля в сім’ї залишається надзвичайно актуальним. Новорічні свята нерідко супроводжуються стресом, вживанням алкоголю та емоційними зривами, що можуть призвести до конфліктів. Сьогодні журналісти “Pro100Media» розповідають куди звертатися краматорцям  для отримання допомоги.

Фактори, що впливають на домашнє насильство

Одним з основних чинників, які сприяють виникненню домашнього насильства  є вживання алкоголю. Алкоголь є потужним каталізатором для емоційних зривів і насильства, оскільки знижує контроль над поведінкою, викликає сплески гніву та недоречності.

Крім того, тривале перебування в замкнутому просторі з близькими родичами може викликати напругу. Святкова метушня, підготовка їжі та інші справи часто супроводжуються стресом і емоційною напругою, що може стати причиною конфліктів.

Види домашнього насильства

Фізичне насильство: удари, побої, рукоприкладство;

Психологічне насильство: постійні приниження, загрози, контроль за поведінкою жертви;

Економічне насильство: контроль фінансів, позбавлення доступу до грошей;

Сексуальне насильство: примус до сексуальних дій без згоди партнера.

Під час новорічних свят усі ці форми насильства можуть загострюватися через емоційний стан учасників конфлікту.

Куди звертатися мешканцям Краматорська?

Перш ніж звертатися, важливо знати, що допомога є безплатною й анонімною. Ось кілька місць, куди можна звернутися:

Чат-бот поліції:  t.me/police_helpbot
102;
Урядова “гаряча лінія” з протидії домашньому насильству: 15-47;

Національна “гаряча лінія” із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 116-123 або 0-800-500-335;

Національна гаряча лінія для дітей та молоді (цілодобово): 116-111 або 0-800-500-225;
Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

Координація та правнича допомога

Управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради (координація суб’єктів взаємодії у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі) вул. Ювілейна, 44, каб. 20

Контактний центр системи надання безоплатної правничої допомоги: 0 800 213 103 (зі стаціонарного або мобільного безплатно)

Робота з кривдниками:

Відділ №10 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях +38 (050) 683-53-30, +38 (066) 018-11-40

Контакт-центр м.Краматорськ

+38(099) 099 15 05 (безплатно з мобільного) або

15-05 (зі стаціонарного безплатно)

Мобільний застосунок для виклику поліції у випадку насильства:

https://free-qr.com/link/fabTNxTvysyyVWGq09:40

Краматорське районне управління поліції ГУНП у Донецькій області: вул. Академічна, буд. 25: (06264) 7-02-47 або +38(050) 988 05 93

Як діяти в кризовій ситуації

У випадку, якщо ви зазнали насильства, важливо знати, що робити далі. Перш за все, забезпечте свою безпеку! Якщо ви відчуваєте загрозу, намагайтеся залишити небезпечне середовище. У новорічну ніч це може бути ускладнено, але не намагайтеся вирішити ситуацію самостійно — найбезпечніше звернутися за допомогою.

Як запобігти домашньому насильству в новорічну ніч

Часто домашнє насильство можна запобігти шляхом адекватної профілактики.  Ось кілька рекомендацій, як можна зменшити ймовірність насильства у святковий період:

Обговорення емоцій: Перед святковими днями варто обговорити можливі каталізатори стресу з родичами. Якщо ви знаєте, що певні теми можуть викликати конфлікти, намагайтеся уникати їх або підходити до розмови з максимальною обережністю.

Обмеження вживання алкоголю: Алкоголь може спотворити сприйняття ситуації та призвести до агресивної поведінки. До того ж не забувайте, що в Краматорську, як й загалом на Донеччині, вживання й торгівля алкоголем під забороною.

Забезпечення безпечного середовища: Також важливо переконатися, що ваше оточення є безпечним. Якщо ви знаєте, що певна людина схильна до агресії намагайтеся уникати спілкування з нею в цей час.

Важливо пам’ятати, що насильство не є нормою, і кожен має право на безпечне і гідне життя. Якщо ви або ваші близькі опинилися в ситуації насильства, не соромтеся звертатися за допомогою. Ваше життя — у ваших руках, і розуміння того, де шукати допомоги, може стати першим кроком до вільного від насильства майбутнього.