У Мирнограді продовжується евакуація населення, зокрема примусово вивозять родини із дітьми. До міста від лінії зіткнення залишилось менше п’яти кілометрів.
Про це в етері “Радіо Свобода” розповів виконуючий обов’язки начальника військової адміністрацїі міста Юрій Третяк.
У громаді досі залишається близько 16 тисяч людей.
“Раніше ставили мету на евакуацію до кінця місяця. Зараз, на жаль, ворог рухається швидше, ніж очікували. Тому намагаємось до кінця тижня по максимуму зробити по евакуації людей. Сподіваємось, що до кінця тижня буде менше 10 тисяч, але не можу казати про це впевнено. Силоміць вивезти людей ми не можемо”.
Жителів міста та громади просять евакуюватись швидше, адже російська армія рухається в напрямку міста.
“Лінія фронту вже менше п’яти кілометрів від міста Мирноград. Кожного дня громада, частина міста під обстрілами. І по приватному секторі, і по промзоні. Люди бачуть, чують. Це найглибший аргумент. Люди виїжджають навіть під час комендантської години. Всі відносяться з розумінням, бо людям треба виїхати. Місто відкрите, щоб не заважати евакуації людей. Всеодно не так швидко, якби хотілося. Вмовляємо, переконуємо, але є люди, які ще чомусь вагаються, чогось чекають”.
Ті, хто не хоче виїжджати, аргументують свою позиції тим, що не матимуть, де жити. Юрій Третяк розповів, що евакуація до Рівненської області відбувається з повним розселенням, у Дніпропетровській та Полтавській областях з цим допомагає місцева влада.
“Аргумент: мені їхати нікуди, я нікому не потрібен. Є умови в Полтавській, Дніпропетровській області, які готові прийняти наших людей. Окрім того, є евакупоїзд, який довозить до Дніпра, до Рівненської області”.
Примусовою залишається евакуація родин із дітьми. Станом на 19 серпня, у громаді залишались 691 дитина.
“Є у нас випадки, коли батьки ховають дітей. Сьогодні у нас нарада з поліцією буде, як будемо працювати, як будемо розшукувати батьків, які ховають дітей і кажуть недостовірну інформацію, що діти давно виїхали. Будемо посилювати ці дії, в особливо в тих районах міста, які зазнають щоденних ударів”.
Також Юрій Третяк каже, що місто може опинитись без комунікацій та під постійними обстрілами вже найближчими тижнями.
“Життя під постійними обстрілами, можливо без води і без світла. Тому наголошую і звертаюсь до мешканців Мирнограда і Мирноградської громади — не чекайте, краще не буде, буде тільки гірше. Виїжджайте.
Евакуація: куди звертатись
- Гаряча лінія з питань евакуації та гуманітарної допомоги: 0 800 408 911;
- Гаряча лінія щодо отримання виплат при евакуації: 066 285 62 90;
- Евакуація тяжко хворих та осіб з інвалідністю: 0 800 332 614;
- Цілодобова “гаряча лінія” обласного call-центру: 0 800 500 121 та 073 050 01 21;
- Контактний — центр МВА: 099 518 40 20;
- Управління соціального захисту населення МВА: 050 648 15 19.
Залиште коментар
Розгорнути ▼