До Краматорська з Ужгорода прибув Поїзд Єднання-враження краматорців

До Дня Єднання Укрзалізниця вдруге запроваджує маршрут, який поєднує всю країну.

Об 11:45 17 лютого на вокзал Краматорська прибув потяг №104/103. Поїзд Єднання вирушив з Ужгорода за день до цього та проїхав близько 1500 км через 9 областей на схід. Рік тому Укрзалізниця вперше запустила такий маршрут до Дня Єднання. Тоді кінцевою станцією був Маріуполь.

«Це дуже зручно та комфортно для пасажира, якщо їхати без пересадок. І ми робимо одну добру справу – об’єднуємо країну. Не має бути в людей жодних перешкод. Вони мають спокійно добиратися до Львова, Краматорська чи Ужгорода та Києва. І ми в цьому їм допомагаємо», – каже Василь Книш, начальник потягу.

Серед пасажирів є багато військових, вони здебільшого повертаються на службу. Військовим окремо на фронт передають листівки із вітаннями. Їх вивантажують з вагонів у коробках. Також разом з листівками, прапорами від вдячних мешканців України, військовим передадуть солодкі гостинці. Це зокрема ініціатива залізничників.

Пасажири, які прибули до Краматорська кажуть, що хочуть бути вдома попри все.

Ірина працює в Міській лікарні №3. Вона прибула додому з Івано-Франківська. Там в неї невістка та онучка.

«Все вчасно, всім задоволені, дуже зручний сервіс. Мої рідні були змушені через бойові дії виїхати. Я приїхала до них і відзначила день народження невістки та й власний день народження 15 лютого.

Їхало з нами сюди багато військових. Їх зустрічали квітами прапорами та навіть оркестром. Наприклад, у Лозовій. Це потрібно аби підтримати ЗСУ», – каже Ірина.

Евакуюватися жінка не збирається:

«Тут наш будинок, моя робота, моє місто».

Підтримувати порядок в потязі допомагав і талісман залізничників – лабрадорка Емма. Собака дуже дружньо ставиться до всіх пасажирів. Емма допомагала цікаво провести час у довгому маршруті. Тому з нею було багато охочих сфотографуватися як в потягу, так і на пероні.

Після годинної зупинки Поїзд Єднання знов рушив на захід країни. Кінцевою зупинкою був Львів, куди потяг має прибути 18 лютого. Охочих виїхати теж достатньо.

Юлія їде з дитиною на захід України. Каже, що пощастило з цим потягом. Але, якби його не було, то евакуювалася в будь-якому разі іншим маршрутом.

«Їдемо до Львова. Тому, що стає небезпечно, дуже боїмося. Діти лякаються, дуже страшно. У нас там є родичі. Ми раніше вже виїжджали, а потім повернулися. Думали, що тут вже все буде добре. Але, на жаль, йдуть останнім часом дуже погані новини. Тому знову вирішили поїхати», – перед посадкою на поїзд розповіла журналістам Юлія.

Поступово на перон починають прибувати інші пасажири. На вокзалі небагатолюдно. Хоча залізницею мешканці області користуватися стали частіше, адже вже кілька місяців відновилося чимало маршрутів. Пасажири сподіваються, що так триватиме й надалі. У будь-якому разі, їхати, повертатися чи лишатися – це індивідуальний вибір.