Діє оновлений перелік ТОТ та територій бойових дій: є зміни для Краматорського району

Мінреінтеграції оновило зімни до Переліку територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих. Ці зміни затверджені у березні двома наказами. Оновлення стосуються, зокрема Сумської, Донецької та Запорізької областей.

Переліком визначається, хто з громадян може отримувати державну допомогу або різні довідки, також регулюється сплата податків.

В оновленому Переліку є всі 12 громад Краматорського району. Три з них у розділі “Території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси”. Зокрема, Іллінівська, Лиманська та Костянтинівська громади. Втім є зміни для Костянтинівської громади, раніше не були внесені до цієї категорії два села: Біла Гора та Диліївка.

“Ніяких змін для жителів немає і на них не вплине, це просто технічна відповідність. Це більше потрібно для підприємців і впливає на сплату ними податків”, – пояснила журналістам “Pro100Media” начальниця Управління із забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування Донецької ОДА Наталія Чукова.

Читати також: Зміни у Переліку територій бойових дій та ТОТ: що потрібно знати жителям Краматорського району

Посадовиця зауважила, що є зміни для інших громад області, зокрема відтепер Великоновосілківську громаду включили у категорію територій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси.

Зокрема, відтепер жителі цієї громади мають доступ і до Державного земельного кадастру.

Згідно цього Переліку жителі Донецької області, які переїдуть до більш безпечних регіонів, можуть отримувати грошову допомогу від держави. Однак це не єдиний фактор, який впливає на виплати, є затверджений перелік категорій ВПО, які отримують фінансову підтримку від влади.

Нагадаємо вказаний Перелік був затверджений у грудні 2022 року та періодично оновлюється. Зміни до нього вносяться за погодженням із Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.