“Деяких вивозили кілька разів з громади”: скільки дітей лишаються у Торецькій громаді на Донеччині

У Торецькій громаді на Донеччині залишаються 16 дітей. Жителі неактивно виїздять з громади. Також є випадки повернення місцевих, зокрема з дітьми у громаду.

Про це Суспільне Донбас телефоном розповів начальник Торецької МВА Василь Чинчик.

“В громаді залишились 16 дітей, це багатодітні сім’ї, ми робимо все від нас залежне, аби ці родини виїхали. Ці 16 дітей, з близько п’яти тисяч неповнолітніх, які проживали у громаді до активної фази війни”, — уточнив Василь Чинчик.

“Йде посилена робота з батьками, зокрема, створюють умови для проживання, й показуємо, куди вони поїдуть та де будинки, котеджі, готелі, в яких вони житимуть. Деяких дітей з батьками вивозили кілька разів з громади”.

За його словами, у громаді залишаються близько 12 тисяч жителів, до повномасштабного вторгнення було майже 70 тисяч.

“Люди неактивно виїздять. В середньому з громади виїздять 50-70 людей. Є випадки повернення людей назад. Поширена причина повернень — зупинка виплат для переселенців”, — додав начальник МВА.

Василь Чинчик нагадав, що перший евакуаційний автобус з території громади виїхав 26 лютого 2022 року.

“З території громади триває безкоштовна евакуація в інші регіони України. Людей також безкоштовно розселяють. Ще можемо розміщати у хабах, які діють в інших областях в Черкасах, Хмельницькому, Дніпрі, Черковичи на Житомирщині”, — пояснив очільник адміністрації.

За його словами, в громаді продовжують працювати медики, є електроенергія.

“Гуманітарна допомога завозиться у громаду, всі служби працюють. Газу та теплопостачання немає, світло — з перебоями. Для населення підвозять воду, також гуманітарні організації допомагають з водою. Обстріли громади постійні, саме з мінометів, артилерії, зенітно-ракетних систем. Також на населені пункти скидають (російські війська — прим. ред.) керовані авіабомби. Сьогодні громаду обстрілювали з артилерії”, — розповів начальник МВА.

Щодо розбору завалів внаслідок обстрілу Торецька 28 травня, де під завалами знайшли фрагменти тіл, Василь Чинчик сказав:

“Фрагменти тіл, які знайшли, віддали на ідентифікацію. Через тест ДНК встановлять особи людей”, — уточнив Василь Чинчик.

Як повідомив Суспільне Донбас речник ДСНС у Донецькій області Станіслав Балдін, розбір завалів завершили 28 травня.

Що відомо про Торецьку громаду

До Торецької громади входять 19 населених пунктів. Саме місто Торецьк розташоване майже між окупованим містами Бахмут та Горлівка.