День працівників ракетно-космічної галузі України

12 квітня в Україні відзначають День працівників ракетно-космічної галузі, коли вшановуються досягнення українських фахівців у освоєнні космосу та розвитку космічних технологій

Це свято присвячене вшануванню та визнанню заслуг та досягнень спеціалістів, які займаються розробкою, виробництвом та вивченням ракетно-космічних систем.

Національне космічне агентство України, а також інші підприємства та організації, що займаються космічними технологіями, відзначають зазвичай цей день святковими заходами, врученням нагород та подяк у працівників галузі.

Нагадаємо у Краматорську відтепер вулиця імені Юрія Гагаріна перейменована на честь Леоніда Каденюка- першого українця в космосі.

Трохи історії

Леонід Каденюк народився 28 січня 1951 р. у невеличкому селі Клішківці на Буковині. Обоє батьків Леоніда були вчителями. Та юний Леонід обрав кар’єру військового. Мрія про космос зародилась у Каденюка у віці 10 років, коли весь світ облетіла звістка про політ Юрія Гагаріна. 

Каденюк закінчив школу в 16 років, а до Чернігівського вищого військового авіаційного училища, куди він вступав, брали з 17 років. Тому щоб потрапити до льотного училища, Каденюку довелось дописати собі один рік. Леонід Каденюк став першим космонавтом незалежної України. У 1995 році його відібрали в групу космонавтів Національного космічного агентства України.