Після похолодання до лікарів все частіше звертаються краматорці з ознаками короновірусної хвороби. COVID-19 нікуди не подівся, а перейшов у розряд сезонних хвороб. Редакція «PRO100MEDIA» запитала у міського інфекціоніста Дмитра Яковенко: чи змінились прояви коронавірусної хвороби і чим небезпечний «Омікрон», який вже фіксують в Україні.
«Симптоми майже не змінились. Це здебільшого симптоми гострого респіраторного захворювання: лихоманка, температура від 37.5-39,5, першіння у горлі, кашель, нежить різного ступеня», – говорить обласний експерт з питань дитячих інфекційних захворювань Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, завідувач інфекційним відділенням КНП «Дитячого територіального медичного об’єднання» КМР Дмитро Яковенко.

Одна з відмінностей проявів коронавірусної хвороби у цьому сезоні – є те, що людина у більшості випадків, не втрачає здатність відучувати запахи та немає спотворення смакових відчуттів. Раніше орієнтувалися саме на ці показники.
«Ще одна відмінність COVID-19 у цьому сезоні – це здебільшого легкі та середньотяжкі форми хвороби, які частіше переносять «на ногах» і не діагностують взагалі або діагностують при зверненнях до лікаря одного з членів родини. Наприклад, прийшов тато з роботи з нежитем, через день захворіла мама, а вночі у дитини температура 39. При перевірці у всіх виявили Ковід. Тобто у цьому випадку захворів тато, у легкій формі, передав іншим членам родини», – говорить інфекціоніст.
У групі ризику: люди похилого віку, ті, хто має хронічні хвороби, цукровий діабет, бронхіальну астму, вагітні та люди з срецево-судинними захворюваннями.
Наразі у дітей COVID-19 проявляється у легкій та середньотяжкій формі. В 50 % випадків розвивається пневмонія, яка добре піддається лікуванню.
Нещодавно на Сумщині зафіксували новий різновид штаму коронавірусної інфекції COVID-19 «Омікрон», який неофіційно називають Еріс. Він заразний і швидко поширюється.
«Особливість Омікрону і нових мутацій вірусу є скорочення інкубаційного періоду (тобто скритий період хвороби від моменту зараження до перших проявів хвороби) цей період 1-2 дні. Мутації вірусу дозволяють обходити стороною наш імунітет. Якщо у крові збереглись антитіла після попередньої інфекції, ми не маємо захворіти, натомість виходить антитіла не бачать новий штам, тобто різновид Ковіду і ми знову хворіємо», – каже завідувача інфекційним відділенням КНП «Дитячого територіального медичного об’єднання» КМР Дмитра Яковенко.
Щоб уберегтися від небезпечного вірусу потрібно вакцинуватися. Та слід пам’ятати, що щеплення не дає 100% гарантії, що людина не захворіє. Втім у випадку зараження – хвороба протікатиме легше і без ускладнень.
Також варто дотримуватися наступних правил:
- Уникати місць скупчення людей;
- Якщо не можливо уникнути перебування у місцях скупчення людей (потяг громадський транспорт, черга ) користуйтеся маскою;
- Мийте частіше руки з милом;
- Обробляйте руки антисептиком;
- Дотримуйтесь збалансованого харчування;
- Робіть вдома вологе прибирання;
- На роботі теж дезінфікуйте робоче місце;
При прояві перших симптомів, звертайтесь до лікаря адже ефективність противірусних преператів у рази вище у перші 48 годин. Лікування має назначити лікар. Самолікування небезпечне.
У Краматорську виявлено майже 200 випадків COVID-19, лікарі закликають до вакцинації
Залиште коментар
Розгорнути ▼