Чи можна стати на облік у службу зайнятості при відсутності документів?

Чи можна отримати статус безробітного при відсутності документів? На це питання відповідає Донецька обласна служба зайнятості.

Враховуючи непросту ситуацію, яка склалася через бойові дії на території України, служба зайнятості спростила умови реєстрації для деяких категорій населення, а саме: внутрішньо переміщених осіб та осіб, які перебувають на тимчасово окупованій території або на території, де ведуться бойові дії.

В період воєнного стану громадянам цих категорій, які не мають необхідних для реєстрації документів, статус безробітного надається без вимог, що застосовуються за звичайної процедури.

Допомогу по безробіттю таким особам буде призначено у мінімальному розмірі з наступного дня після дня надання особі статусу безробітної.

Перелік документів для проведення реєстрації як безробітних в службі зайнятості:

паспорт громадянина України;

реєстраційний номер облікової картки платника податків;

трудова книжка (цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує припинення останнього виду зайнятості);

документ про освіту або його дублікат (за наявності такого документа або дубліката);

військово-обліковий документ для осіб, які звільнилися із строкової військової служби, для військовозобов’язаних осіб під час воєнного стану у зв’язку з мобілізацією.

Примітка:

Внутрішньо переміщені особи можуть підтвердити робочий стаж, якщо трудова книжка втрачена або залишилася в окупації, через портал електронних послуг ПФУ https://portal.pfu.gov.ua/ або за допомогою мобільного застосунку для Android та IOS.

Для цього потрібно

Авторизуватися в обраному е-сервісі за допомогою електронного підпису або BankID.

Перейти до меню «Комунікації з ПФУ» й вибрати «Запит на отримання електронних документів».

З-поміж типів звернення обрати «Витяг з ЕТК», заповнити інші додаткові поля, підписати та направити ваше звернення.

Ознайомитися з інформацією про періоди роботи та завантажити її на свій пристрій можна буде вже за декілька хвилин у розділі «Мої звернення».