високий рівень холестирину

Чи можливо знизити високий рівень холестирину без ліків

Високий рівень холестерину в крові є небезпечним викликом для серця й судин. Проте, він багато в чому залежить від способу життя і харчування. А тому ми підготували для вас декілька порад, як знизити холестерин без медикаментозного втручання.

Про це повідомляє Краматорська районна філія Державної установи (ДУ) “Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб (ОЦКПХ) МОЗ”.

Раціон: додайте до свого меню більше овочів, фруктів, злаків, риби й оливкової олії. Уникайте насичених жирів і трансжирів, які є в солодких та смажених стравах.

Фізична активність: регулярні фізичні вправи можуть допомогти підвищити рівень «хорошого» холестерину (HDL) і знизити рівень «поганого» холестерину (LDL). Чудовими варіантами є тривалі прогулянки, плавання чи їзда на велосипеді.

Відмова від куріння: ця погана звичка підвищує ризик серцевих захворювань і знижує рівень “хорошого” холестерину, який захищає судини.

Контроль ваги: зберігайте активність та дотримуйтесь збалансованої дієти для підтримки здорової ваги. Зайва вага підвищує ризик високого холестерину.